Donut County – RECENZE – Mýval a díra!

13. 11. 2018 Nikola Štěrbová
1 250 zhlédnutí

Donut County je roztomilá, barevná hra se zajímavým hlavním hrdinou. Zatímco v ostatních hrách vystupujete jako hrdina, který se snaží zachránit svět, tady je to jinak. V Donut County hrajete za díru a snažíte se pohltit celé Los Angeles. A i když to zní jako hra pro malé děti, dokáže zbavit všechny generace.

 • Datum vydání: 28. srpna 2018
 • Vývojář: Ben Esposito
 • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

Díra se v herním světě neobjevila jenom tak. Vytvořil ji mýval-vědec, kterého omrzelo vykrádat popelnice. Díra poslouchá jeho rozkazy a „krade“ pro něho jídlo a hlavně donuty. Koho by ale napadlo, že díra nebude chtít přestat polykat věci a brzo se mývalovi vymkne z rukou. Tady však začíná zábava pro hráče.

Nemusíte se bát, že by hra byla nějak brutální a nemusíte mít špatný pocit ze zničení celého města. Zvířata z města se přesunou do podzemního bunkru a hra s pomocí několika krátkých filmů vysvětlí hráčům co se stalo, jak a proč.

Jednotlivé levely ve hře jsou dobře nadesignované. Začínáte jako malá díra, která sbírá jídlo, hrnečky, mističky a další malé objekty. Postupně díra roste a může pohlcovat větší objekty jako jsou stoly, židle a další nábytek. A nakonec vyroste tak, že jí nedělá problém nechat zmizet auto nebo celý dům. Celá hra se naštěstí netočí jenom kolem polykání věci. Jsou tady i další mechaniky u kterých sice musíte přemýšlet, ale můžete díky nim rozsvítit nebo odpálit ohňostroj. Prostě si v Donut County užijete dostatek srandy a ničení.

Donut County je hra, za níž stojí jediný člověk. Je působivé, co dokázal a obdivovat se dá mnohem víc než jenom krásná grafika. Ovšem pokud bych jí měla něco vytknout, je to doba, kterou ve hře strávíte. Můžete ji doslova prolétnout za 2 hodiny, a to opravdu není moc dlouho. Každopádně je to skvělá hra na odreagování a útěk z reality do krásného města vydaného vám napospas.

Hodnocení 7/10Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0