Dorazily k nám Apple Watch

29. 1. 2016, tedy před necelými dvěma týdny, spatřili fanoušci produktů Apple na oficiálních českých stránkách nový produkt.

Chytré hodinky Apple Watch byly představeny již na prezentaci Keynote v roce 2014, ale v České republice jsou dostupné až od zmíněného data. Firma Apple vycítila, že musí udržet krok s novými technologiemi a přišla s nápadem vytvořit hodinky. I přes velkou konkurenci přišel Apple nakonec s originálním produktem.

Celková konstrukce hodinek je téměř perfektní. Vysoká kvalita použitých materiálů, doléhání jednotlivých částí apod. Nic jiného se také od Applu nečeká, ale bohužel se vše odráží na ceně výsledného produktu. Nejlevnější „Sport“ variantu nelze pořídit s cenovkou pod deset tisíc korun. Další kategorie šplhá k dvaceti tisícům a ty nejdražší se pohybují již ve stovkách tisíc korun. U dvou levnějších variant jsou rozdíly hlavně ve zpracování řemínků. U levnějších jsou gumové, u dražších již kovové. Nejdražší varianta se skládá z těla vyrobeného ze zlata.

Jak si lze povšimnout, Apple spoléhá hlavně na designovou stránku hodinek a veliké množství jednoduše vyměnitelných řemínků je pozitivní věc. Dalším důležitým prvkem je korunka, kterou Apple převzal z klasických hodinek a využil jí jako scrollovací tlačítko. To hodinky dostatečně odlišuje od konkurenčních výrobků.

watchhearder

Apple Watch jsou kompatibilní s iPhonem od verze 5 a výše. Z hlediska softwaru umožnují hodinky základní komunikaci formou rychlých odpovědí na sms zprávy nebo uskutečňování hovorů. Poskytují množství nových aplikací, které najdou uplatněné například v oblasti sledování fyzických aktivit, správě fotografií nebo poslouží jako navigace apod. Zpracování displaye je též perfektní. Barvy jsou živé, ostré a viditelné ze všech úhlů pohledu. To se bohužel odráží na výdrži baterie a je třeba počítat s tím, že hodinky potřebují nabít baterii téměř každý den.

Společnost Apple tak vytvořila nový produkt a vzhledem k jeho prodejnosti tak i úspěšný produkt. Majitelé produktů firmy naleznou v hodinkách široké využití a neomrzí ani jejich design v případě jejich využívání formou klasických náramkových hodinek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *