Dr. Chatelet: Faith – MOBILNÍ HRY – Zachraňte středověké životy nebo ne!

Dr. Chatelet: Faith je už od pohledu hezky temná adventura, ne úplně pro každého. Ale jestli nemáte problém pustit sem tam někomu žilou nebo naordinovat olovo, tenhle středověký doktor potřebuje pomoc s živností. Hra je zatím v počátečních verzích vývoje, tzn. Early Accessu, pro uživatele Androidu je už teď dostupná na Google Play.

  • Datum vydání: 10. června 2022 (Early Access)
  • Vývojář: MuccyGames
  • Plaformy: Android, Linux, iOS

Než se přesuneme k tomu hlavnímu, čím je gameplay, zastavila bych se u toho, jak hra vypadá. Roztomilé postavičky v temném světě dost připomínají práci Tima Burtuna a stejně tak se tomu blíží černý humor v dialozích a krátkých, interaktivních cutscenách.

Morální a vlastně i nemorální rozhodnutí tady hrají docela velkou roli. Můžete si vybrat jestli budete svoje pacienty léčit, pomáhat jim s problémy a stát se pilířem středověké komunity nebo se jednoho nebožáka po druhém zbavíte a svedete to na něco nebo někoho jiného. A podle rozhodnutí, která učiníte, najdete konec, který si zasloužíte.

Dr. Chatelet se jako čerstvý absolvent středověké univerzity pouští do vlastní praxe. Nějakou dobu se mu vede dobře, pomáhá lidem kolem, život je fajn, dokud nepřijdou otázky a pochybnosti. Tradiční přístup, které náš milý hlavní hrdina věří někdy prostě nestačí. A podivné nové postupy jako dezinfikování nástrojů a používání svorek fungují? A tak přichází na řadu další rozhodování.

K tomu jsou tady tři minihry, zastupující hlavní náplň vaší práce a to – pouštění žilou, amputace a příprava meducíny. Čím lépe si vedete v plnění těchhle úkolů, tím víc bodů zkušenosti dostane, můžete se rychleji dostat na nový level a odemknete si nové postupy, díky kterým si vedete v práci lépe a tak pořád dokola.

Dr. Chatelet je mnohem zajímavější, než na první pohled vypadá. Jednoduše ve hře strávíte pár hodin, jenom objevováním nových postupů a opakováním těch starých. Příběh si taky zaslouží svou pozornost, ale byla by škoda rozpitvat ho tady. A protože jde o Early Access, čeká nás toho v plné hře mnohem víc. Navíc to vypadá tak, že se brzy dočkáme i Steam verze hry.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *