Dragon Age 4 – TÉMA – Copak Bioware chystá po Anthemu?

Už zbývá jenom pár týdnů do plného releasu Anthemu, hry očekávané jak fanoušky Bioware, tak vedením EA. A i když se spekuluje o tom, že Anthem rozhodne o budoucnosti obou společností, nic ještě není ztraceno. Bioware už pracuje na další hře ze série Dragon Age a první informace naznačují, že půjde o něco trochu jiného, než fanoušci čekají.

Na začátek je asi dobré zmínit, že připravovaná hra z universa Dragon Age, nebyla oficiálně oznámená jako Dragon Age 4. Je to jenom jednodušší pojmenování než mluvit o hře jako o dalším dílů ze série Dragon Age. A i když jsme nějaké informace o měli už předtím, nejvíc zaujme krátké video, potvrzující návrat ušatého kompaniňona, jako pravděpodobně hlavního záporáka celé hry.

Jak už jsem zmínila, momentálně Bioware pracuje na Anthemu a dokud nebude tahle hra venku a dopatchovaná do hratelné podoby, nebude se novému Dragon Age moc lidí věnovat. Ti, kteří na hře pracují už teď slibují, že i v novém příběhu najdeme všechno to, co na universu milujeme. A doufejme, že i mnohem víc.

Některé informace naznačují, že bychom mohli znovu hrát ve městě (podobně jako v DA2), ale šlo by samozřejmě o mnohem větší plochu, odpovídající současným požadavkům hráčů. Díky jedné velké mapě by tak odpadlo přecházení mezi lokacemi a snížila by se doba loadingů (pokud Frostbite něco takového zvládne).

Další z teorií naznačuje přesun děje do Tevinteru. Jde o zemi, o které jsme už mnoho slyšeli a poznali jsme její krajany (Dorian, Calpernia). Nikdy jsme se do ní však nemohli vypravit a opravdu poznat, jak moc se liší od Fereldenu. Podobně jako v Orlais by nás čekal kulturní šok. A jsem si jistá, že nový příběh právě z Tevinteru by přitáhl hodně hráčů.

Co nám Dragon Age 4 opravdu nabídne je zatím těžké zhodnotit. Zatím je jisté jenom to, že dřív než v roce 2021 si ho nezahrajeme. I přesto, že Bioware opustil Marc Laidlaw a EA se v dohledné době nepoučí a bude do her cpát mikrotransakce, nechci nové Dragon Age odsoudit. Stejně jako u Anthemu musíme počkat na release a potom zhodnotit, co jsme vlastně dostali.

A co vy? Těšíte se na nové Dragon Age nebo si myslíte, že by Bioware měl přijít s novou značkou?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *