Drakoviny – ZAJÍMAVOSTI – D&D online!

Znáte Dungeon&Dragons? Mysleli jste si, že se jedná jenom o old school deskovou hru z roku 1974, která je v dnešní době opatřena nostalgickým nádechem? Tak to jste se nepěkně zmýlili a Drakoviny ukazují přesný opak!

Drakoviny totiž přesunují původní offline zábavu do světa online. Původní smysl zůstává samozřejmě stejně – jedná se o fantasy hru na hrdiny. Tým se skládá z vypravěče (Dungeon Master / Pán Jeskyně), který je zároveň rozhodčím a tvůrcem celé hry/kampaně. Vypravěč přiděluje hráčům konkrétní postavy, vede je příběhem a rozhoduje o dalším postupu hrou. Role vypravěče vyžaduje mnohdy hodinové přípravy zahrnující četbu, tvorbu příběhu, respektovaní pravidel a další. 

Jak je to tedy s přechodem do online světa? Drakoviny totiž jejich průchod hrou streamují každý čtvrtek od 18 hodin na platformě Twitch. Fungují tak již několik měsíců, protože dohrání jedné hry nezabere pouze několik hodin, ale jedná se o rozsáhlé dobrodružství magickými světy, kdy každá postava prochází svým vlastním vývojem a postupně se zlepšuje. Podobný přístup jako je příprava vypravěče se očekává i od samotných hráčů, kteří musí plně pochopit své postavy a vžít se do nich, odtud přeci pochází samotný pojem RPG. (role-playing game)

Tým hrající D&D se skládá z Aleše „Aleshe“ Hemera, Aleše „Freeze“ Kněžínka, Flowee Pospíšilové a Jana „Rikytana“ Kusáka. Vypravěčem je Jirka „Jiras“ Korčák. Celý stream je vizuálně velmi dobře zpracovaný, každý hráč a vypravěč mají svojí vlastní webkameru a prostředí je interaktivní. 

Drakoviny můžete sledovat na sítích uvedených níže.

Kanál: www.youtube.com/drakoviny

Twitch: V současnosti www.twitch.tv/freezecz, do budoucna www.twitch.tv/drakoviny

Discord: https://discordapp.com/invite/DA5mJav

Facebook: www.facebook.com/drakoviny

Instagram: www.instagram.com/drakoviny

Twitter: www.twitter.com/drakoviny

Podcast: www.anchor.fm/drakoviny, ale také na Google Podcasts, Apple Podcasts, Spotify a dalších 3 platformách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *