Draugen – NOVINKY – Nejsem sám!

Studio Red Thread Games, které většina z nás zná hlavně díky neuvěřitelně dobře zpracovanému Dreamfall Chapters, oznámilo už v roce 2014 práci na hře Draugen. Teď už víme, že tato norská detektivní adventura vyjde už zítra na počítače a později dorazí i na konzole. A pořídit si ji můžeme na Steamu i na GOG.

  • Datum vydání: 29. května 2019
  • Vývojář: Red Thread Games
  • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

Píše se rok 1923 a americký cestovatel Edward Charles Harden přijel do Norska, aby tady našel svoji ztracenou sestru Betty. Edward není typicky hrdina, který by se bezmyšlenkovitě vydal za dobrodružstvím. Sám trpí několika problémy (úzkost, deprese) a aby se sám mezi fjordy a tichými kopci nezbláznil, a taky aby hráč z příběhu něco měl, ho doprovází Lissie. Už v traileru si můžeme všimnout, že Lissie je upovídaná mladá dívka, která nejspíš bude hrát v příběhu klíčovou roli.

Stejně jako u Dreamfallu, čekám od Draugenu hlavně silný příběh a zajímavé puzzly. Z traileru se toho moc nedozvíme ani o hratelnosti, ani o postavách nebo jejich motivech (kromě hledání ztracené sestry). Jistě víme jenom to, že drsná norská krajina nabízí perfektní prostředí pro detektivku a skandinávská mytologie může hru dost okořenit.

Můžeme jenom hádat, že kromě hledání Betty bude úkolem hráče udržet Edwarda při smyslech. Tvůrci prezentují hru jako zážitek, který uvidíme očima ne úplně spolehlivého vypravěče, a protože víme, že budeme hrát za Edwarda, halucinace budou naším nejmenším problémem.

Draugen si budeme moci pořídit na Steamu a GOG už zítra (tj. 28.5.2019). Můžeme jenom doufat, že stejně jako Dreamfall dokáže hra vtáhnout hráče do svého světa a nabídnout mu nezapomenutelný zážitek. Možná za zmizením Betty stojí nějaká norská příšera, možná to byla nehoda při zkoumání fjordů. Kdo ví? Odpovědi snad najdeme už zítra.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.