Dread Hunger – NOVINKY – Among Us s trochou kanibalismu!

Osm námořníků se vydává na nebezpečnou plavbu arktickými vodami. Na plavbu, ze které se ještě žádná jiná loď nevrátila. A je velká šance, že se nevrátí ani tahle. Temné síly ovládají vody kolem malých ostrůvků a dva z osmi námořníků nejsou tím, čím se zdají být. Dread Hunger právě zamířil do Early Accessu.

  • Datum vydání: 23. dubna 2021
  • Vývojář: Dread Hunger Team
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux

Dread Hunger kombinuje hned několik žánrů a přichází s celkem zajímavým nápadem. Hráč je spolu s dalšími sedmi námořníky na už tak dost nebezpečné plavbě. Díky survival prvkům si musí dávat pozor na dodržování pitného režimu, mít suché oblečení a podobně. Ale protože jsou na palubě dva zrádci ovládající černou magii, musí se hráč pořád ohlížet přes rameno. Nebo vymýšlet plány, jak se zbavit posádky.

Hra začíná celkem nevinně, muži v podpalubí prochází bedny s posledními zbytky surovin, ti na palubě opatrně navigují kapitána k ostrovu, na kterém by mohlo nějaké to dřevo na oheň nebo tuleň na večeři. Prostě poklidná plavba. To se ale brzy změní.

Je asi jasné, co je vaším úkolem. Jako člen posádky se snažíte najít zrádce a zbavit se jich dřív, než se zbaví oni vás. Kudla do zad by měla v tomhle případě váš problém spolehlivě vyřešit stejně dobře jako kulka.

Jako Thrall dostanete jednoho parťáka a vaším společným úkolem je zbavit se ostatních členů posádky. Můžete jejich vraždu navléknout jako nehodu, ukrýt těla zavražděných (celkem nechutnou možností je sníst ta těla) a nebo si můžete s malou pomocí černé magie přivolat ghúly.

Dread Hunger je momentálně v Early Accessu a hra už teď vypadá slibně. Vývojáři plánují přidat další mapy, nové zbraně a NPC nepřátele. Rozšířit by se měli schopnosti thrallů a pravděpodobně i posádky. Takže zrazování kamarádů bude mnohem zábavnější a bude těžší odhalit kdo je kdo.

Základ hry funguje a i když se inspirovala Among Us a podobnými tituly, líbí se mi ledové prostředí a parta námořníků z konce 19. století. Hra je momentálně na Steamu za 20,99€.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *