Dream Engine: Nomad Cities – NOVINKY – Létající město s trochou Factoria!

Dream Engines: Nomad Cities je survival city-buiding simulátor, ve kterém má hráč jediný cíl. Postavit to nejlepší město v oblacích, jaké kdy kdo viděl, které zároveň dokáže přežít útoky čehokoliv, co na něho může v post apokalyptickém světě zaútočit.

  • Datum vydání: 14. července 2021
  • Vývojář: Suncrash
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux

Dream Engines přidává ke klasickému budování města RPG prvky. Svět jak ho známe dávno zanikl, ovládly ho příšery a jediný přeživší se zdržují v nomádských kmenech, daleko z dohledu příšer, neustále v pohybu, nikdy v bezpečí. To se změní s objevem lidstvem dávno opuštěného projektu – létajících měst.

V post apo světě se totiž nic neodí tak jako možnost nahodit motory a odletět s celým městem, když na to přijde. Stejně jako v ostatních city-building hrách je nejdůležitější mít hromadu jídla pro obyvatele a ještě větší hromadu suroviny jako je dřevo nebo železo vyhrazených pro stavbu města.

Už v traileru si možná všimnete, že víc než cokoliv Dream Engines připomíná Factorio, dlouhé produkční linky se táhnou napříč městem a vozí suroviny a produkty lidem uvnitř domů. Jde o to, že svět je nebezpečné místo, jakože opravdu nebezpečné. Chcete, aby vaši obyvatelé bylo schovaní v bezpečí, práci i jídlo k nim dovezete. Na všechny ostatní pochůzky se dá využít steambot, kterého hráč ovládá v reálném čase.

Obrana města je další důležitá součást hry, předtím než se sbalíte a odletíte s městem na jinou část mapy, vetšinou narazíte na skupinky nepřátel. Bojovat s nimi se vyplatí s každým poraženým nepřáatelským vojákem je vaše město o něco silnější.

A protože tady pořád mluvím o létajícím městě, nesmím zapomenout zmínit omezený prostor, které v městě máte. Dává smysl, že nezvednete obří metropoli, proto je potřeba promyslet umístění každé budovy.

Dream Engines: Nomad Cities je perfektní kombinací budování a akčního RPG. Nedostáváte jenom kus země, kterou si přetváříte k obrazu svému, ale musíte pořád myslet na to, že ochraňujete svoje lidi před nájezdy nepřátel, musíte sbírat suroviny a zároveň budovat infrastrukturu. A když je toho všeho už moc, musíte nahodit motory a pokračovat někde jinde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *