DreamHack Leipzig 2016 – StarCraft II, CS:GO

Hry: Counter-Strike: Global Offensive / StarCraft II – Legacy of the Void

Datum konání akce: 22.1. – 24.1. 2016

Místo konání akce: Leipzig / Německo

Série: Pro CS: GO to je DreamHack ZOWIE Open. Pro StarCraft II to je Dreamhack.

Prize pool: Pro CS: GO se výhra vyšplhala na 100 000 USD, ve hře StarCraft II se částka vyšplhala také do pěkných čísel, a to na krásných 50 000 USD.

CS:GO

Týmy: Virtus.pro / Luminosity Gaming / FaZe Clan / mousesports / Natus Vincere / Team Dignitas / Astralis / SK Gaming   (z týmu s názvem „?“ se stal tým Astralis – Tým G2 Esports byl nahrazen týmem FaZe Clan).

Nejprve byly dvě skupiny po 4 týmech, kde pouze dva týmy postoupily do semifinále. Z počátku se hrálo na jednoduché vyřazování, a to stylem BO1, poté od semifinále se hrálo na BO3.

Ve skupině (A) se týmy Natus Vincere a Luminosity Gaming vybojovali na první dvě příčky, a dostali se do semifinále. FaZe Clan a SK Gaming se s turnajem bohužel museli rozloučit.

dreamhack A

Ve skupině (B) se do semifinále dostaly týmy Astralis a Team Dignitas. Vcelku mne zde překvapily týmy mousesports a Virtus.pro, že se nedostali dále, myslím si, že alespoň na Dignitas měli, ale kdo ví, co za tím bylo.

dreamhack B

V semifinále se proti sobě utkaly týmy Astralis a Luminosity Gaming, kde si luminozity vybralo svou daň, a vyhrál 2 : 0. Na druhé straně proti sobě soupeřily týmy Natus Vincere a Team Dignitas. Zde z mého pohledu naštěstí vyhráli Natus Vincere, a to s výhrou 2 : 0. Ve finále jsme mohli vidět tedy Luminosity proti NaVi. Boj to byl sice pěkný, ale NaVi nám ukázali jejich dominanci na tomto turnaji a vyhráli 2 : 0.

dreamhack finale

StarCraft II

Ze začátku bylo 64 hráčů rozděleno do 16 skupin po čtyřech. Zápasy probíhaly na způsob BO3. Dva nejlepší ze čtyř z každé skupiny postoupil dál. = Toto byla první skupinová část.

Druhá skupinová část byla opět s novými 64 hráči a vyřazování a postup je totožný. Tudíž postoupilo 32 z 1. A 32 z druhé části. Znovu se dalo do skupin a zůstalo zase pouze 32 hráčů. Ti už se ale dostali do playoffs, která se hrála BO5. Pouze Finálová část se hrála na BO7. Hráč PtitDrogo vyhrál ve finále nad hráčem Bly 4 : 1.

Výherce získal 16 000 USD, hráč z týmu mYinsanity – PtitDrogo. Jako druhý se umístil Bly s výdělkem 8 000 USD, a na třetím a čtvrtém místě jsou uThermal a viOlet s výhrou 5 000 USD.

Organizátor: Dreamhack

Hosté: Sadokist / YNk / vENdetta / Anders Blume / Semmler / HenryG / Metuz / Mantrousse

Sponzoři: XMG / ASUS/BALLISTIX / Monster Energy / ROCCAT / Sound BlasterX / EIZO / Razer / Kingston HyperX / intel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *