DreamHack Open Winter 2015

Kdy se hrálo: 26.11.-29.11.2015

Kde se hrálo: Jönköping – Švédsko

Hra: Counter-Strike: Global Offensive

Prize pool: 1. Místo – 100 000 USD, 2. Místo – 50 000 USD, 3. a 4. Místo 25 000 USD.

Nejprve se všechny zápasy hrály na Best of 1, ale od semifinále již rozhodovaly tři mapy – Best of 3.

Týmy: Team SoloMid / Team EnVyUs / Virtus.pro / Ninjas in Pyjamas / Fnatic / Luminosity Gaming / Team Liquid / Legacy eSports

Průběh turnaje: Ve skupině (A) se nejprve utkal tým Virtus.pro proti týmu Legacy, zápas byl vcelku napínavý, Virtus vyhrál 16 : 12. Poté se Virtus utkal proti týmu SoloMid, nad kterým bohužel prohrál 13 : 16. Naopak v dalším zápase si SoloMid vedl neskutečně proti týmu Liquid, kterým nedal vůbec žádnou šanci a vyhrál 16 : 0. Poté se již jen utkali Legacy proti Liquid a Virtus proti Liquid. Liquid na dvou mapách vyhrál proti týmu Legacy, ale následně prohrál dvě mapy proti týmu Virtus. Díky tomu se Virtus dostal do SEMIFINÁLE.

Grupp a

Ve skupině (B) se Ninjas in Pyjamas moc nezapotili a vyhráli nad EnVyUs 16 : 8. Naopak opět jak se stalo ve skupině (A), vyhrál tým Fnatic nad Luminosity Gaming 16 : 0, vtipná část ale je, že tyto dva týmy se nakonec utkaly znovu ve finále a první mapu ze tří vyhráli právě Luminosity Gaming, bohužel prohráli 1 : 2 na mapy proti Fnatic. Fnatic ale ve skupinové části velmi dobře zabojoval a vyhrál nad Ninjas in Pyjamas krásných 16 : 4. O postup do semifinále bojoval tým Ninjas in Pyjamas proti týmu Luminosity Gaming, kde Luminosity vyhrál 2 : 1 na mapy. Luminosity Gaming ale museli obhajovat postup do semifinále hned dvakrát, a to proti EnVyUs, kde vyhráli opět 2 : 1 na mapy. Semifinále a finále bylo velmi zajímavé, na výsledky se můžete podívat na obrázek níže. Výhercem DreamHack Winter 2015 se tedy stal tým Fnatic.

grupp b

Semifinále a finále:

finale a semi

Organizátor: FACEIT

Sponzoři: Razer / Monster Energy / Intel / HyperX / EIZO / AlphaDraft / Alienware / Unikrn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *