Dreams – NOVINKY – Neskutečná procházka snovými světy

Už jste někdy přemýšleli, jaká je vaše snová krajina. Možná se vám promítá ve “skutečných” snech. Prostředí, ve kterém jste skutečným pánem. Místo, kde platí vaše rozhodnutí a na všechno dění máte  stoprocentní vliv. Takové místo se ve skutečném světě pravděpodobně nevyskytuje, kdežto ve snech klidně může být podle vás vykonstruován celý svět. Jakékoliv místo si jen představíte, klidně může být vaše; alespoň na tu chvíli, kdy spíte. A to jsem ani nemluvil o fenoménu vědomých snů, tedy tzv. lucidních snů, které fascinují psychology po celém světě, neboť v nich můžete vědomě ovládat dění kolem vás. To by byly sny, ty jsou hluboce zakořeněny v naší mysli, co ale takhle přetavit své sny do hmotné, nebo alespoň virtuální podoby. Přesně o to se pokouší dnešní zajímavý titul s příhodným názvem Dreams.

Dreams nás vezme na tajuplnou, ale akčně laděnou procházku po snových krajinách, které si budeme moci sami navrhnout, projít, vyzkoušet, ale nouze nebude ani o snové prostory přímo navržené vývojáři. Pochopitelně pak hlavní prim jakési kampaně bude hrát příběh, který bude tak neuvěřitelný, jak jen sny mohou být a tolik fantaskní, jak jen si dokážeme představit. Dreams mají být úžasnou, kreativní, zábavnou hrou, ve které si každý tvořivý talent najde to své a každý si může prožít vlastní sen.

Tvůrci hry se snaží, jakkoliv je titul ambiciózní, informace o herních mechanikách skrýt a udržet fanoušky v nejistotě. Na světlo se však dostává jedna vcelku nemilá informace. Na nedávno konané konferenci PlayStation Experience se měla hra představit v celé své kráse. To se však nestalo a titul zůstal zahalen tajemstvím; jediná nabídka nahlédnutí zůstala v podobě krátkého traileru, ze kterého však nelze vysledovat, jak hra bude ve finále vypadat či jak se bude hrát. To, co ale s jistotou víme, je fakt, že letos si Dreams nezahrajeme, i když nám to bylo přislíbeno. Na snové zážitky se však můžeme těšit již v příštím roce 2018.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.