Dredge – Rybaření s trochou chapadel a tesáků!

Dredge je ve zkratce fishing simulator, zabalený do RPG prvků s tunou hororových odboček. Něco jako klidné vody obalené pokojnou přírodou tady v podstatě neexistuje a to, co vytáhnete z hlubin je přehlídka toho nejděsivějšího z obludária. Jinak je to ale celkem pohodová hra.

  • Datum vydání: 30. března 2023
  • Vývojář: Black Salt Games
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One a Series X/S, PlayStation 4 a 5, Nintendo Switch

Lovit blízko pevniny s ostatními rybáři se možná zdá jako bezpečný a léty prověřený recept na úspěšné živobytí, jenže… to je nuda a rychle to omrzí. Hlavně když je všude kolem tolik neprozkoumaných ostrůvků a potvor hluboko pod hladinou moře. A vy máte ideální bárku, se kterou se dá vyplout a nechat se překvapit cílem. Protože tady nikdy nevíte, co ve tmě čeká a jestli se vůbec vrátíte.

Hra začíná docela hezky, dostane se vám milého přivítání v novém městečku. Všichni se na vás usmívají, dostanete střechu nad hlavou a svou první loď. Spolu s varováním – Nezapomeň se vrátit, než padne mlha.

A od toho se pak odvíjí všechno další. Rybaření zalité slunce a jeho teplými paprsky je v pohodě. B problémů dohlédnete na dno, vidíte co plave kolem a sem tam zahlédnete i bednu s pokladem na přilepšení. To špatné přijde když se setmí, ostré hrany postaviček se ještě přiostří a z tmavé vody se vynoří první chapadlo nebo ploutev. A uvíznout na otevřeném moři s kdo ví čím je zaručeně zážitek.

Dredge hraje na všechny stránky, které jsou u hororového fishing simulátoru potřeba. Barevné modré dny střídají nebezpečně oranžové západy slunce a ještě děsivější noci. Ve vodě čeká přes 125 příšer, které je potřeba vylovit a šikovně prodat, aby bylo na nové součástky do lodi a pevnější pruty. A jen tak pro zájemce je to všechno provázáno příběhem se záhadnou mlhou.

Hra běží na všech platformách a najdete ji ve všech obchodech, takže ani tady žádná omezení nečekají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *