Druhý díl fenoménu Outlast ukazuje záběry ze hry – NOVINKY

24. 04. 2016 Jakub Fišer
1 098 zhlédnutí

Pokud jste poslední tři roky nežili v jeskyni, rozhodně víte, že existuje nějaká hra jménem Outlast, že prý je celkem strašidelná a že byste si jí určitě měli zahrát. Tohle vám řekne asi každý váš známý, který hru zkusil. Já se k těmto lidem neřadím, jelikož se na horory raději dívám, než že bych je hrál. Hlavní pointa je ale v tom, že, ať už máte nebo nemáte horory rádi, Outlast byl velmi odvážný, překvapivý a nakonec i úspěšný herní počin. Jak jsem již zmiňoval, hrál ho snad každý. Zkrátka a jednoduše – kdyby se mě někdo zeptal, co jako první se mi vybaví při vyřčení slov „horor“ za poslední tři roky, jednoznačně bych vykřikl „Outlast“. Nebo 5 Nights at Freddy’s, to už je ale úplně jiný příběh.

A proč vám tohle všechno říkám? Protože tato velmi úspěšná hra se brzy dočká mladšího bratříčka v podobě nového pokračování. Pro některé z vás to nemusí být až taková novina, protože už před dvěma lety vývojáři z kanadského studia Red Barrels oznámili práci na druhém díle, ale do dnešních dní vyšel ještě datadisk Whistleblower, čili o druhý díl trochu opadl zájem, pochopitelně. Autoři ale nelenili a naservírovali nám hned dvě herní videa hry Outlast 2, které zachycují přesně tu hru, kterou budeme za nějakou dobu moci hrát – jedná se tedy o tzv. gameplay záběry. Aby vše nebylo tak skvělé, jak to vypadá, musejí se vývojáři omlouvat, protože v Red Barrels studiu pracuje pouhých 12 zaměstnanců, čili je logické, že připrava hry bude potřebovat čas. Tak i tak by ale hra měla spatřit světlo světa na podzim tohoto roku a připravena by měla být jak pro PC, tak pro Xbox One i PlayStation 4, tedy alespoň tak zní slova vývojářů.

A co že na dvou záběrech vidíme? Tak hlavně se přesuneme z odporného sanatoria do ještě odpornějšího čehosi, co snad připomíná jakýsi les s kukuřičným polem a různými budovami – pravděpodobně se jedná o jakousi vísku. Ze záběrů ze hry, které mimochodem běží v krásných 60 snímcích za vteřinu, si lze povšimnout, že opět bude hlavní prim hrát kamera a noční vidění s ní spojené. Takže nevím jak vy, ale já se na hru opravdu těším – snad se konečně odvážím si jí zahrát.



Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0