Dude, Stop – RECENZE – Hlavně na nic nesahej!

Dude, Stop je originální puzzle hra, u které se hráči opravdu dobře pobaví. Hra, ačkoliv vám to přímo neříká chce, abyste jako hráč naprosto ignorovali všechno, co vám říká. Můžete sice plnit zadané úkoly přesně podle pokynů, ale kdo ve skutečnosti poslouchá, co říká tutoriál? Nikdo!

Datum vydání: 1. červen 2018

Vývojář: Team HalfBeard

Platformy: Microsoft Windows, Linux, Mac OS

Při prvním spuštění Dude, Stop se v menu ozve hlas. Ten se snaží vysvětlit hráčům, jak důležité je, aby ho slyšeli, protože vás bude provázet celou hrou. Po každém dokončení levelu (ať už správném nebo špatném) se ozve a něco „pěkného“ vám poví. Tenhle hlas je jedna z klíčových částí hry a bez něj nemá cenu hrát (i když ho můžete vypnout), proto si myslím, že hodně mladších hráčů bude čekat na kompletní českou lokalizaci hry. Pro ty anglicky mluvící je ale hra už připravená, takže co vás čeká?

Jakmile se dostanete do hry, dostanete první instrukce. Těmi se ale samozřejmě nemusíte řídit, ani trochu. Čím kreativnější budete tím líp. Ještě v tutoriálu můžete buď trpělivě čekat nebo rozbít draze vypadající vázu a sledovat, jak vypravěč (nebo jak chcete nazvat mužský hlas v pozadí), jako by ztrácel nervy. A o tom je vlastně celá hra. Budete se bavit tím, jak jakýsi hlas v pozadí přichází o rozum.

Hra je plná puzzlů. Každý level představuje jednu hádanku, přes kterou je potřeba se dostat. Tyhle puzzly nejsou nijak náročné na přemýšlení, tedy většina z nich, víc se zapotíte při vymýšlení cesty kolem.

Dude, Stop není nejlepší na trhu. Pravděpodobně ani ta nejzábavnější, ale její pixelová grafika a zoufalý vypravěč, který vás prosí, abyste přestali páchat zlo a chaos v jeho dokonalém životě, dohromady skvěle fungují. Podle mě je to skvělá hra na léto, odpočinete si, zasmějete se a na grilovačce bude o čem mluvit.

Hodnocení 8/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *