Dune: Awakening – Survival mezi červy na Arrakisu!

Společnost Funcom se chystá vydat nové MMO pro přežití s názvem Dune: Awakening, odehrávající se na drsné pouštní planetě Arrakis. Nový herní trailer ukazuje různé prvky hry, včetně přítomnosti obřích červů, které nelze zabít, ale je třeba se jim vyhnout. Trailer také ukazuje souboje s ornitoptérami a rozsáhlé možnosti budování základen. I když se trailer méně zaměřuje na aspekt přežití, očekává se, že voda, klíčové téma ve světě Duny, bude ve hře hrát významnou roli.

Společnost Funcom také vydala bonusový materiál, který pojednává o procesu adaptace Duny a rozšiřuje vizuální vyprávění příběhu filmů Denise Villeneuvea. Hra si klade za cíl poskytnout epický zážitek z přežití ve světě Duny pro více hráčů. Trailer upozorňuje na spalující slunce, všudypřítomný písek, nebezpečné jeskyně a hrozivého obřího písečného červa, který hráče pronásleduje. Hra nabízí různé aktivity, jako je těžba surovin, budování základen a průzkum botanických výzkumných stanic. Hráči budou moci volně utvářet osud Arrakisu a potenciálně se setkat se situacemi z knih a filmů.

Hra začíná tím, že hráči bojují o přežití sami v poušti, ale postupně se vyvíjí tak, aby zahrnovala politiku a interakce s důležitými postavami. Hráči mohou špehovat, sbírat informace a nakonec se připojit k frakcím. Hra klade důraz na svobodu volby a umožňuje hráčům rozhodnout se, jak ke každé situaci přistoupí. Hráči se mohou zaměřit na získávání moci a vlivu prostřednictvím vlastního cechu, sbírání koření, řemeslnou výrobu nebo podporu své frakce jinými způsoby.

Hra obsahuje také bitvy PvP, které hráče zavedou hluboko do pouště. Prostředí však není statické, protože týdenní písečná bouře ničí vše, co jí stojí v cestě, a funguje jako příležitost k restartu PvP. Systém plánů navíc umožňuje hráčům kopírovat a přemisťovat své budovy, aby se vyhnuli frustraci. Pro bitvy PvE i PvP bude k dispozici řada zbraní, včetně odstřelovacích pušek, brokovnic, zbraní pro boj zblízka, laserových zbraní a hlasových zbraní.

Dune: Awakening je ambiciózní titul, jenž by mohl přinést komplexní zážitek z Duny. Hra je ve vývoji pro PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S a pohání ji Unreal Engine 5. Díky rozsáhlému otevřenému světu a různým herním možnostem chce hra být více než jen fanouškovskou hrou a nabídnout jedinečný a pohlcující průzkum světa Duny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *