Dune: Spice Wars – NOVINKY – Boj o planetu Arrakis a koření se přesouvá na počítače v nové strategii!

Příběh spisovatele Frank Herberta znovu ožívá, nejen na filmových plátnech, ale tentokrát i na našich monitorech. Duna se ze stránek knižní série přehoupla v real-time strategii, momentálně v Early Accessu. Hru nám přináší tvůrci ze studia Shiro Games, kteří už v minulosti připravili hráčům severskou mytologií inspirovaný Northgard a RPG Wartales.

  • Datum vydání: 26. dubna 2022
  • Vývojář: Shiro Games, Funcom
  • Platformy: Microsoft Windows. MacOS

Stejně jako ve slavné předloze je tady tím hlavním planeta Arrakis, plná bájného koření s vůní připomínající skořici. Tohle koření si ale asi nenasypete na štrúdl, už jenom proto kolik lidí o něho má zájem. Dostáváte se do otevřené války, ve níž je tahle nenahraditelná surovina hlavní cenou a k tomu, abyste ji získali stačí jenom přežít nebezpečné prostředí na planetě, vyhnout se obřím pouštním červům, dobýt co největší území a vytěžit ho do posledního gramu koření. Co by se mohlo pokazit, na tak jednoduchém plánu…

Ve hře jsou čtyři hratelné frakce, jednou z nich je samozřejmě velký rod Atreidů a proti nic stojících Harkonneni. Každá frakce má jinak nastavené priority a co si s nimi budete dělat, je samozřejmě jenom na vás. Gameplayově se hra dost podobá předchozímu počinu vývojářů, Northgardu. A pokud jste ho nehráli, ani tak vám nezabere dlouho naučit se ovládání, jde o klasické RTS, bez větších zásahů do funkcí.

Těžba koření tady je úplně všechno. Politiku můžete klidně odsunout stranou, pokud nemáte připraven ten správný objem, který si impérium žádá. Tady se hra poměrně komplikuje, vytěžené koření můžete prodat nebo uskladnit. Ceny se neustále mění a stejně tak částky, které musíte odvádět a hráč si tak musí o všem držet přehled.

Duna míří spíš na politikaření, budování vztahů s ostatními – ať už kladnými nebo ne, obchodování a opatrnému budování, než že by vás vedla k tomu, že si prostě vezmete všechno násilím. Jde to taky, ale hrozně se při tom nadřete. Vaši vojáci docela rychle zemřou na dehydrataci a kde v poušti vezmete vodu, když s vámi nikdo nechce jednat?

Zatím je hra v Early Accessu a to, co přináší na stůl není špatné. Naopak jde o dobrou hru, která v základu funguje správně a přirozeně těží z velkého jména. Je to ale výborná hra, která by se dala vychválit do nebe? Ne, zatím ne. Hra má například obrovský potenciál právě v jednání s ostatními frakcemi, ale zatím to neumí využít. I navzdory přátelským vztahům s ostatními nemůžete uzavřít ani dočasný mír a rivalů se dost těžko zbavuje, když můžete ovládat jenom malé jednotky. Žádnou pořádnou armádu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *