Dwerve – NOVINKY – Trpasličí mix žánrů, hluboko ve světě pod horou!

Dwerve je připravovaný dungeon crawler se zajímavým zvratem hned na začátku. Nejde o klasické RPG, kde se s partou hrdinou vydáváte zachránit celý svět. V Dwerve se do gameplaye přidávají tower defense prvky a celá hra hned od začátku působí lákavěji a to nejen díky pixel artovému zpracování.

  • Datum vyydání: 31. května 2022
  • Vývojář: Half Human Games
  • Platformy: Microsoft Windows, Mac OS, Nintendo Switch

Hra, naproti svému záměru, začíná docela klasicky a trochu obyčejně. Trpasličí hrdina se vydává na nebezpečnou výpravu, aby našel dávno ztracenou technologii a s její pomocí porazil královnu čarodějnic, Vandru a její trolí poskoky. Takže takové vzorové – jdi a zachraň svět, jenom se tím světem myslí hora, pod kterou trpaslíci žijí.

Dwerve se snaží zkombinovat dva, docela odlišné žánry. Aby to gameplayově fungovalo, hráč kolem sebe může rozestavět turrety a s jejich pomocí přežít hordy blížících se nepřátel. Jako nejlepší taktika vypadá nalákání útočníků do pasti. A protože tady jde o strategii, každý typ turrety funguje trochu jinak a způsobuje jiné škody, ať už vsadíte na plamenomety nebo blesky šlehající zbraně, dočkáte se jiných výsledků. Takže při jejich rozestatování musíte i trochu přemýšlet. Postupně si samozřejmě svoje turrety vylepšujete a upgradujete a s každým dalším levelem na hráče čekají lepší odměny.

Po grafické stránce se hra vydala stylizovanou cestou až k pixel artu. A nemůžu říct, že bych byla proti. Dwerve se trefil na tu krásnou nostalgickou notu Legend of Zelda, díky tomu hned jenom tak neomrzí a hezky se na ni dívá.

Dwerve začal svou cestu na Kickstarteru a po úspěšné kampani se vývoj hezky rozjel. Hra vyjde na Steamu už dneska a hardwarové požadavky jsou tak nízké, že si ji zahrajete doslova na čemkoliv. Kromě počítačů by měla zamířit i na Nintendo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *