Dyson Sphere Program – NOVINKY – Mezihvězdné Factorio.

Ve hře Dyson Sphere Program si hráč v exoskeletu vezme do parády neobydlené planety v galaxii a pokusí se na nich vybudovat kolonii továren, ze kterých bude získat energii pro napájení superpočítače. Jde o sci-fi budovatelskou strategii, která 21. ledna vyjde v Early Access verzi na Steamu.

  • Datum vydání: 21. ledna 2021
  • Vývojář: Youthcat Studio
  • Platformy: Microsoft Windows

Jako inženýr ve společnosti COSMO, dostáváte poměrně jednoduchý úkol, zajistit dostatek energie pro napájení nového superpočítače, který posune lidstvo na novou úroveň a dovolí všem lidem zapomenout na skutečný život a připojit se k tomu virtuálnímu. Jediný způsob jak dostat takové množství energie, je stavba projektu nazvaného Dyson Sphere kolem jiných planet a jejich hvězd a vycucnutí energie z nich.

Vybudovat cokoliv na orbitě neobydlené planety si žádá dost energie samo o sobě a právě tady přichází na řadu hráč. Společnost COSMO vysadí postavičku v exoskeletu na cizí planetě a zbytek je jenom na hráči.

Od pomalého kácení strom a shromažďování surovin se přes automatizaci jednotlivých procesů musí hráč dostat až ke globální industrializaci celého světa. Hra dost připomíná Factorio. Brzo se dostanete do fáze, kdy se přes celou planetu táhnout dopravníkové pásy a sklady se plní nejrůznějšími surovinami. To je ten správný čas zapojit do výroby další planetuý a vyzkoumat nové technologie.

Každá hra bude mít svoji procedurálně generovanou galaxii. Kromě planet s různými surovinami, může hráč zapojit do výroby energie i červené trpaslíky nebo neutronové hvězdy. Stačí si přitom jenom dávat pozor na odlišné fyzikální vlastnosti různých těles.

Dyson Sphere Program se 21. ledna dostane na Steam ve své Early Access verzi. V téhle verzi by měla zůstat rok, postupně přibudou další světy, možnost customizace exoskeletu nebo možnost stavět i ve vesmíru. První týden bude hra ve slevě 10%, takže bude stát necelých 17$ a potom bude stát 20$.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *