Dystopické sci-fi RPG Cyberpunk 2077 nejdříve příští rok – NOVINKY

CD Projekt RED, tvůrci legendární RPG série Zaklínač, v této chvíli kutí úctyhodného nástupce jménem Cyberpunk 2077. Čeká nás sice až příští rok, nicméně jeho vývoj probíhá v nezávislém týmu vedle posledního datadisku k třetímu Zaklínači.

Coby známá hra na hrdiny v prostředí dystopické budoucnosti se deskový Cyberpunk proslavil už dávno. Hráč si může zvolit libovolnou postavu s prakticky jakýmkoli vzhledem a schopnostmi. Videohra od deskovky bere inspiraci především v temném světě budoucnosti a právě zmíněné kustomizaci herní postavy. Poprvé se tedy dočkáme tvorby hrdiny, která tolik v sérii Zaklínač chybí. Další informace, jež proplula na povrch, se týká zasazení nového RPG.

c

Dle slov samotných tvůrců se děj odehrává napříč celým světem, takže navštívíme velkou spoustu lokací. Snad je tvůrci odliší zajímavými prvky, aby každé město nevypadalo jako futuristická verze jedné a té samé metropole. V každém případě Cyberpunk 2077 zabrnká na stejnou notu, co předvedl Zaklínač 3. Tentokrát se ovšem zlepší systém voleb, kdy téměř cokoli ovlivní dějovou linku. Doufáme v co nejlepší střet příběhu a otevřeného světa, protože zrovna tento prvek neustále přetřásaný Zaklínač umí nejlépe.

Jednu spojitost mezi oběma hrami si tvůrci přece jen neodpustili – hudbu skládá ten samý člověk, Martin Przybylowicz, který ze soundtracku třetího Zaklínače učinil jedno z nejlepších ozvučení posledních let. Jednu část úspěchu si hra získala předem.

c 3

Tvůrci tohoto RPG se podle všeho inspirovali hrami typu Deus Ex, filmy jako Blade Runner a jinými sci-fi klasikami, proto příběh nikomu nevykouzlí údiv na tváři. Samotný příběh, ani jakékoli jiné skutečnosti o zasazení hry, dosud netušíme, přestože hra vzniká už od roku 2012. Zaklínač sice dostal přednost ve vývoji, ale zanedlouho se dozvíme nové informace, jeho vývoj totiž pomalu končí.

V úvahu přichází též možnost, že hra více než coby RPG může působit dojmem střílečky. Nicméně důraz na otevřený, nelineární svět a opravdové volby potvrdí cejch pravé hry na hrdiny. A perlička závěrem: Žádná z postav prý nepromluví jinou řečí, než angličtinou a postava jim v opačném případě neporozumí. Jedině, že by si koupila speciální překladač. V kalendáři si označte rok 2017 a více.

c 2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *