E-sport na olympijských hrách v roce 2022 – sen se stává realitou!

21. 04. 2017 Vojtěch Pastuszek
2 386 zhlédnutí

Data 21.4.2017 se v českých rádiích a různých zprávách oznámila jedna velmi zásadní věc, která bude znamenat „revoluci“. Ne ale revoluci takovou, že by lidé vycházeli ven z ulic a bouřili se, to nikoli. Pokud ani zdaleka nevíte, o čem je vůbec řeč, tak vám řeknu dvě indicie. Jedna z nich jsou OLYMPÍJSKÉ HRY a druhá je E-SPORT. V tento moment by to mělo být jasné snad všem. V tento den totiž vyšlo na světlo světa, že na olympijských hrách se bude soutěžit také v e-sportu. No není to náš herní sen, na který jsme všichni pařmeni tak dlouho čekali? Sen se totiž stává realitou.

Špatná zpráva ale je, že se jedná o olympijské hry v roce 2022, na které si budeme tedy ještě pár let muset počkat. Kdo si počká, ten se dočká. Vše se může za tuto dobu ještě naprosto změnit, například obsazenost dílčích her, možná že to bude poprvé a naposled, co tento moment zaznamená historie, ale jedno je jisté. Do světa olympijských her bychom totiž nikdy e-sport nedostali, kdyby se tyto hry nekonaly právě na východě. Nebo východ tomu alespoň v pár procentech pomohl.

Již příští rok se 100% bude zkoušet, jak je na tom Fifa, hráči, jak by probíhala kvalifikace, všelijaké turnaje a mnoho dalšího. Pokud by se ale do soupisky her dostala Fifa, proč ne tedy League of Legends, Counter Strike a jiné velmi populární hry? To už je jen otázkou komise, která o tomto bude rozhodovat. Mnozí totiž říkají, že v Counter Strike, nebo ve World of Tanks je ukazováno násilí, které by neměly vidět děti, ale je zde to hlavní slovo: jenže. Jak WoT, tak CS a další hry, jsou pouze virtuálními hrami, natožpak box, judo a další bojové sporty by na OH mohli být? To se jim malinko protiřečí a s tímto by asi neobstáli. Problém ale je, že lidstvo začíná lenivět a chceme dostat lidi od počítačů, televizí… a tímto by se celá situace jen zhoršila.

Já osobně si myslím, že hry na OH by být měly, ale bude se muset vývoj těchto her malinko posunout. Nedílnou součástí je dle mého názoru VR headset, kterým se do hry podíváme naším zrakem. Stačí tedy vymyslet něco, jak zapojit zbytek těla. A to je budoucnost dámy a pánové, ale Lolko a CSko… nějak se přeci začít musí.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2022 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0