E3 – TÉMA – Cyberpunk 2077, DOOM, HALO!

E3 je největší a nejočekávanější herní veletrh na světě. Důležitější než samotný veletrh, na kterém si návštěvníci mohou vyzkoušet připravované herní tituly, jsou konference, na kterých vydavatelé představují nové hry a zveřejňují další informace o těch už oznámených. Tento rok jsme se dočkali například oznámení nového dílu Halo a Watch Dogs, známe datum vydání Cyberpunku 2077 a DOOM: Eternal.

Microsoft konference

Na tuhle konferenci se těšili pravděpodobně všichni hráči na světě, probíhala 9. 6. 2019 ve 22.00 a byla opravdu nabitá. Microsoft nám ukázal Project Scarlet, jejich novou Xbox konzoli, k tomu přidali ukázku nového ovladače a představili xCloud. Díky Microsoftu už nebudeme muset řešit, jestli si pořídit konzoli nebo PC, prostě si koupíme obojí a připojíme se k jednomu účtu.

Microsoft ale nemluvil dvě hodiny o hardwaru. Konečně známe datum vydání Cyberpunku 2077. Samotný Keanu Reeves přišel na stage a odhalil nejočekávanější číslo z celé E3 – 16. dubna 2020. Už tento rok si budeme moci zahrát sci-fi RPG The Outer Worlds, konkrétně 25. října 2019 a ještě o měsíc dřív si zahrajeme nové Metal Gears Solid 5 (10. září 2019). Do budoucna se můžeme těšit na Elder Ring, epickou fantasy hry, na které pracuje George R. R. Martin a FromSoftware. Dále nám Microsoft představil nový Minecraft Dungeons, horor Blair Witch nebo Phantasy Star Online 2. A nejen, že se Halo chystá na PC, dostaneme rovnou i nový díl.

Bethesda konference

Bethesda na tom s pověstí není moc dobře a E3 byla skvělá konference, jak trochu uklidnit fanoušky. Fallout 76 pořád není ta hra, kterou jsme si všichni přáli, ale Bethesda se snaží. Na E3 oznámili rozšíření Nuclear Winter (takže i tady bude BR) a – věřte tomu nebo ne – hra konečně dostane lidské NPC!

Na konferenci Bethesdy ale lidi nešli proto, aby viděli nové patche do Falloutu, šli tam kvůli DOOMu. DOOM Eternal přinese peklo na naše herní sestavy už 22. listopadu 2019. Další část konference byla věnována Wolfensteinovi. Dcery slavného BJ Blazkowicze uvidíme zabíjet nácky už za měsíc, datum vydání bylo stanoveno na 26. července 2019. Pokud vlastníte Nintendo Switch, potěší vás příchod TES: Blades právě na tuto platformu. A fanoušci Evil Within určitě ocení nový počin jeho tvůrců, Ghostwire: Tokyo.

Ubisoft konference

Ubisoft podle mě neměl moc čím překvapit, ale i tak byla jejich konference plná novinek. Assassins Creed: Odyssey dostane creator mode, hráči si tak budou moci sami vytvořit vlastní mise a vlastně celé nové příběhy. Tým, který AC: Odyssey vytvořil nezůstal jenom u nového modu, ale ukázal na konferenci vlastní hru. Jejich Gods & Monsters si zahrajeme příští rok 25. února. Ghost Recon Breakpoint dorazí už 4. října 2019. A třetí díl Watch Dogs nás zavede do utopické budoucnosti, do Londýna po Brexitu.

Square Enix

Final Fantasy VII dostane svůj remake a Final Fantasy Crystal Chronicles se dočká stejné péče. Předělání starých her ale není všechno, jestli se vám líbí soundtrack z Final Fantasy her, díky nové platformě ho budeme moci poslouchat pořád dokola. No a Avengers dostanou od Square Enix vlastní hru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *