EA přináší hrstku novinek o novém Battlefieldu – NOVINKY

Ačkoliv pro mnohé z nás či našich vrstevníků je symbolem válečné FPS střílečky hlavně první či druhá Call of Duty nebo na konzolích oblíbený Medal of Honor. Poté se však osud těchto stříleček svezl kamsi do neznáma, respektive do více či méně vzdálené budoucnosti. Když to začalo trochu skřípat, jako v případě Call of Duty: Black Ops, zachraňovala nás alespoň skvěle navržená série Call of Duty: Modern Warfare, odehrávající se v alternativní současnosti. Od té chvíle to však šlo s alternativními světovými válkami pěkně z kopce. Naštěstí to ještě před rokem a půl zachránilo studio DICE pod vydavatelstvím EA s jejich válčeným titulem Battlefield 1. A jak to tak vypadá, ve válčených vibracích budeme pokračovat i letos.

Již před časem jsme informovali o tom, že EA plánuje na letošní rok představit nový díl série Battlefield. Rázem se vynořila vlna spekulací, podle kterých půjde o Battlefield z budoucnosti, ze současného konfliktu případně z druhé světové války. Nemůžeme říct, že bychom už věděli, jak nový Battlefield bude vypadat, ale rozhodně lze říct, že jedné z teorií jsme blíž a blíž. Něco k názvu – zatímco Battlefield 1 je z první světové války (proto přídomek „1“), letošní díl by se měl podle naší teorie jmenovat Battlefield 2 (protože se zjevně bude odehrávat ve druhé světové válce). To je ale problém, neboť Battlefield 2 již vyšel, konkrétně v roce 2005 a věnuje se moderním konfliktům na Blízkém východě.

Nicméně DICE společně s EA opravdu pracují na novém Battlefieldu a víme to mimo jiné díky uniklé úvodní obrazovce, která ukazuje pouze jméno „Battlefield V“, což jasně odkazuje k názvu nového Battlefieldu. A teď, podle čeho se spekuluje o druhé světové válce? Již před lety, před vydáním Battlefieldu 1, z DICE znělo, že v plánu je návrat do historie, ale nebylo vhodné naskočit hned do druhé světové války, a tak vznikl Battlefield 1, který se věnuje první světové válce. Pokud by to prý nevyšlo, stejně by se DICE věnovalo divácky a hráčsky atraktivnější druhé světové válce. K tomu tedy pravděpodobně nyní dojde, i když byl Battlefield 1 obrovsky úspěšný.

Velké množství hráčů, včetně mé maličkosti, si přeje, aby se DICE pořádně ponořilo do druhé světové války a od věci není ani přivést podobný styl, jako u současného dílu, tedy obsah hry doplnit o datadisky, pomocí kterých by se hráč v kůži vojáků mohl dostat na všechny bojiště tohoto obrovského konfliktu. To ale ukáže až čas. Každopádně musíme být na pozoru, neboť informace mohou přijít kdykoliv, jejich závěrečná sumarizace však přijde v létě, na konferenci E3, kde bude nový Battlefield V představen.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.