EA ruší singleplayerový Titanfall a mobilní Battlefield!

Společnost Electronic Arts se už nějakou dobu potýká s problémy. Velké projekty jako Mass Effect: Andromeda, Anthem nebo Battlefild V u hráčů mírně řečeno narazily a odstartovaly něco, co by mohlo dojí až k začátku konce tohohle giganta na poli her. EA podle všeho zastavila vývoj některých her a následovala vlna propouštění.

Lidi v EA si nějakou dobu pohrávali s myšlenkou spojení Titanfallu a Apex Legends. Mělo jít o singleplayerovou hru, kde by se dál pracovalo na spojení těchto dvou světů. Hra známá vývojářům jako Titanfall Legends nebyla studiem nikdy oficiálně oznámena a teď už ani nebude. EA stoplo vývoj (nikdo přesně neví v jaké fázi) a podle novináře Jason Schreiera spolu se hrou končí i tým asi padesáti vývojářů. S těmi, pro které se nenajde místo v jiných projektech se společnost rozloučí.

Nebylo by to zase tak zajímavé, kdyby šlo o jediný zrušený a ještě k tomu neoznámený projekt. EA se rozloučí i s plánovaným rozšířením velkých značek na telefon. Mobilní Apex Legends a Battlefield hry jsou také zrušeny, spolu se studiem, které si EA pro tyhle konkrétní tituly pořídilo v roce 2018. Řeč je o Industrial Toys, v němž mimo jiné pracoval i spoluator Halo Alex Seropian. A podobně jako v prvním případě, kdo se neuplatní v jiném týmu, bude muset EA opustit.

Takže, rozpadá se EA zevnitř a máme čekat konec celé společnosti? Ne tak úplně. Letos by nám společnost měla nabídnout pár titulů, které by mohly všechno obrátit. Prvním z nich je maličko odložený Star Wars: Survivor. Hra měla původně vyjít už v březnu, ale odsunula se na konec dubna. Což není zase tak hrozný odklad. Další peckou může být remake Dead Space, o ten je už teď obrovský zájem. A jestli se EA nevydá stejnou cestou jako Ubisoft a bude se víc než na politickou situaci dívat na hráče a jejich přání, vrátí se zpátky a v plné síle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *