EA Sports FC 24 – Nový fotbalový titul od Electronic Arts bez názvu FIFA!

Společnost Electronic Arts plánuje vydání nástupce oblíbené fotbalové hry FIFA 23, který by se měl na trhu objevit 29. září letošního roku pod názvem EA Sports FC 24. Tuto informaci přinesl známý „leaker“ a dataminer billbil-kun, který je známý svými předběžnými informacemi o hrách, ještě před jejich oficiálním oznámením. Billbil-kun se rovněž zmínil o plánované hře WRC 23 od studia Codemasters.

Důvodem, proč EA nemůže v novém titulu použít název FIFA, je jejich neúspěšná snaha podepsat novou licenční dohodu s Mezinárodní fotbalovou asociací (FIFA). Podle dostupných informací FIFA požadovala vyšší částku za licenci (údajně až miliardu dolarů za čtyři roky) a pravděpodobně také měla další podmínky. EA se rozhodlo investovat ušetřené peníze do reklamy a stalo se hlavním sponzorem dvou nejvyšších fotbalových lig ve Španělsku, které byly přejmenovány na LaLiga EA Sports a LaLiga HyperMotion.

EA Sports FC 24 bude k dispozici ve standardní edici a také v Ultimate edici, stejně jako předchozí FIFA 23. Ultimate edice opět nabídne hráčům možnost přístupu do hry před jejím oficiálním vydáním. Zatímco u FIFA 23 to byly 3 dny předem, EA plánuje pro EA Sports FC 24 prodloužit tuto dobu na týden. Předplatitelé služby EA Play si pak budou moci v den vydání zahrát 10hodinovou zkušební verzi.

Podle informací zveřejněných na Xbox Store byla uzavřená beta verze EA Sports FC 24 nahraná na servery a měla by být dostupná nejen pro konzole Xbox Series X/S (o velikosti 41,57 GB), ale také pro starší modely Xbox One (o velikosti 39,23 GB). To znamená, že letošní fotbalová hra bude vydána i pro předešlou generaci konzolí. Tato zpráva může být pro některé hráče zklamáním, jelikož je zvykem, že EA vydává na moderní konzole vylepšené verze her s technologickými inovacemi, zatímco starší konzole a Nintendo Switch obdrží horší verzi bez těchto novinek. Doufejme, že vylepšená verze bude dostupná také pro PC hráče, aby si mohli vychutnat plné potenciálu hry.

EA Sports FC 24 čelí náročnému úkolu, protože předchozí díl FIFA 23 dokázal během prvního týdne oslovit více než 10,3 milionu hráčů, čímž vytvořil rekord pro tuto herní sérii. S ohledem na tuto úspěšnost se očekává, že nový titul bude klást ještě větší důraz na novinky a inovace, aby udržel svou pozici na trhu. Očekává se, že oficiální oznámení hry proběhne v průběhu tohoto měsíce, což vzbuzuje mezi fanoušky herního světa velké očekávání.

Gianni Infantino, prezident Mezinárodní fotbalové asociace FIFA, sdělil, že FIFA spolupracuje s různými herními studii a vydavateli, aby přinesla více fotbalových her na různé herní platformy. V nadcházejících letech se tak očekává vydání dalších her, které se budou od sebe lišit a nabídnou různé zážitky. Podle něj se hry FIFA 25, 26, 27 a tak dále stanou nejlepšími e-sportovními hrami pro hráče všech pohlaví. Toto naznačuje, že letošní ročník FIFA by mohl být vynechán, aby se soustředili na budoucí díly.

Vývoj nového titulu EA Sports FC 24 vzbuzuje mezi fanoušky očekávání a zvědavost. S jeho vydáním se předpokládá další vzrušující kapitola ve světě fotbalových her od Electronic Arts, která přinese nové funkce, vylepšenou grafiku a nekonečné hodiny zábavy pro fanoušky virtuálního fotbalu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *