EA znovu proti hráčům! – TÉMA

Electronic Arts je obrovský hráč na poli video herního průmyslu. A i když byla doba kdy hráči oceňovali, že EA pomáhá menším studiím a vydává jejich hry, ta doba je pryč. EA se rozhodlo, že peníze jsou důležitější než přání hráčů a začalo zavírat jejich oblíbená studia. A teď v polovině roku 2018 stojí před řadou rozhodnutí, která možná ukončí jeho hrůzovládu.

O skandálu kolem Battlefrontu 2 se už mluvilo hodně a EA naoko slíbilo, že se nic takového opakovat nebude. Nedávné představení nového obsahu do The Sims 4 ukazuje opak. Řeč je o novém rozšíření pro domácí mazlíčky a EA po hráčích chce, aby si dokoupili dodatek k dodatku. Přitom u The Sims 3 dostali hráči za 20$ všechno. V nové hře tak platíte víc peněz za míň obsahu, který kupujete po částech. Skvělá práce EA!

Bohužel u The Sims touha po penězích nekončí. Dostáváme se totiž k Battlefieldu V. EA radostně prohlásilo, že ve hře nebudou lootboxy. Což by byl krok správným směrem, kdyby hned potom nedodali, že mikro transakce nezmizí. Jenom už budete vědět za co platíte, EA tohle omlouvá fér politikou, ale ve skutečnosti pořád platíte za obsah, který by se měl dát získat hraním hry… Nakonec to ale vypadá, že bez mikro transakcí by se vývoj hry ani nezaplatil. Předprodeje jsou extrémně slabé a místo očekáváných 18 milionů kopií se prodali jenom 2 miliony. Vypadá to, že EA bude muset změnit svoji „fér politiku“.

Pokud nebude Battlefield V úspěšný, můžeme čekat konec DICE? EA má ve zvyku rušit studia, která jim nepřinesou dostatečně drahou obětinu. Navíc odchod Patricka Söderlunda (šéf DICE) je hodně zvláštně načasovaný. Na druhou stranu možná se mu jenom nevyplatilo říct, že pokud se hráčům BF V nelíbí, nemusí si ho kupovat. Momentálně jediná věc, která drží hru naživu je kontroverze kolem špatného zpracování z pohledu historie.

Tohle je jenom špička ledovce EA absolutně nezajímá, co si myslí hráči a místo toho, aby si je poslechli, vyvíjí hry na mobil (Command & Conquer) a tvrdí, že je to konzole budoucnosti? Myslím, že už nikdo z nás nečeká, že se EA v dohledné době změní. Spíš naopak – bude se snažit vytáhnout z hráčů ještě víc peněz. Otázkou zůstává, jak na to zareagují hráči. Co si myslíte o EA vy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *