Eastshade – RECENZE – Iluze nádherného světa!

V dnešní zrychlené době se člověk prostě potřebuje občas zastavit a vypnout, alespoň na malou chvíli. A zatímco někoho uklidňuje porcování nepřátel na malinkaté kousíčky najdou se i tací, kteří se rádi pokochají fantastickým světem, ve kterém se mohou procházet a v klidu rozjímat. Osobně dávám přednost plátnu a štětci ve skutečném světě, ale pokud nemáte malířský talent nebo vám chybí inspirace, Eastshade by mohlo vyřešit vaše problémy.

  • Datum vydání: 13. února 2019
  • Vývojář: Eastshade Studios
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux, Mac OS

Eastshade se sice odehrává ve světě plném NPC a krásně vymodelovaných uliček, ale žádné převratné akce se tady nedočkáte. Cílem jednotlivých questů a vlastně celé hry je sbalit si plátno, barvičky, stojan a štětce, vydat se do nádherné přírody a přinést kus té krásy zpátky do města.

V praxi to funguje tak, že jdete do volné přírody a o chvilce procházení najdete perfektní místo. Louku, na níž z poza stromů dopadá několik paprsků světla nebo potůček s vodou tak čistou, že vidíte všechny ty hladké kamínky. Svoje místo označíte (v podstatě uděláte screenshot) a počkáte, než malíř dokončí své dílo. Hotový obraz může zpátky ve městě prodat nebo směnit za důležité informace.

Může se sice zdát, že hra nemá co nabídnout, ale není to tak úplně pravda. Zesnulá matka hlavního hrdiny měla jediné přání. Proto se vydáváte na ostrov Eastshade a pod záminkou malování objevujete všechna jeho tajemství. Přes dialogy s lidmi ve městě zjišťujete, jak to tady chodí a s pomocí speciálních předmětů luštíte puzzly.

Je myslím naprosto jasné, že tohle není hra pro každého. Nedočkáte se žádného boje ani ostřejší výměny názorů. Za to objevíte opravdu nádherná místa a budete mít možnost je navždy zachytit na plátno. Jestli jste někdy přemýšleli, co všechno může nabídnout Unreal engine 4, tady to najdete. A i když si část mě přeje, aby přesně v tomhle světě čekal na hráče epický příběh plný zvratů, nemůžu říct, že bych si Eastshade neužila.

Hodnocení 6/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.