Eastward – NOVINKY – Roztomilé RPG s barevným světem!

Eastward je připravovaná indie RPG hra od herního studia Pixpil, která svým barevným světem a jedinečnými postavičkami zaujme na první pohled. A i když zatím neznáme datum vydání, venku už je demo.

  • Plánované datum vydání: bude oznámeno
  • Vývojář: Pixpil
  • Platformy: Microsoft Windows, Mac OS, Nintendo Switch

John je obyčejný cápek s neupravenými vousy a oranžovou vestou, jediná zajímavá věc, která se mu kdy stala bylo, že našel v podzemním komplexu zvláštní dívku Sam. Mladou blondýnku, která je všechno jenom ne obyčejná. Tihle dva se spolu vydávají na cestu napříč barevným světem, který se pomalu hroutí a začínají ho ovládat příšery.

Samotný příběh zatím nezní moc originálně, ale jestli se Eastward něčím liší od ostatních her, je to zpracování. Hra běží na vlastním enginu, který kombinuje 3D osvětlení prostoru a pixelovou grafiku. Díky tomu jsou všechny herní lokace zajímavé na pohled. Vývojáři uvedli, že některé lokace jsou inspirované Jižní Koreou nebo Indií.

Hráč může přepínat mezi Johnem a Sam a vybrat si s kterým z nich chce bojovat nebo řešit puzzly. John s sebou vždycky nosí pánvičku a používá ji k boji i řešení hádanek, Sam díky svému záhadnému původu ovládá magii. Kromě toho může John najít třeba brokovnici nebo plamenomet a usnadit hlavním hrdinům průchod post apokalyptickým světem.

Eastward vypadá jako zajímavá hra, ve které se hráči ztratí na několik desítek hodin. Hlavní neznámou je pořád datum vydání. Původně měla vyjít už minulý rok, ale datum vydání se posunulo a nikdo, snad kromě vývojářů a vydavatele, neví, kdy hra zamíří na PC a Nintendo Switch.

Jestli vás zaujal skoro zničený, ale za to barevný svět plný příšer, vývojáři připravili krátké demo, které blíž přibližuje gameplay i příběh. A hlavně láká hráče do své pasti, ze které nebudou chtít utéct.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *