Edge of Nowhere – NOVINKY – VR horor ze třetí osoby!

14. 05. 2019 Nikola Štěrbová
2 857 zhlédnutí

Edge of Nowhere je lovecraftovský horor, vyvinutý herním studiem Insomniac Games pro potřeby společnosti Oculus. Nejde ale čistě o VR hru, Edge of Nowhere zajímavě propojuje klasické ovládání a virtuální realitu. Teoreticky zní pohled ze třetí osoby ve VR jako dost špatný nápad, ale praxe vás přesvědčí o opaku.

 • Datum vydání: 6. června 2016
 • Vývojář: Insomniac Games
 • Platformy: Oculus Rift, Microsoft Windows

Profesor biologie dr. Edwards a jeho asisatentke Ava se vydají na Antarktidu, aby dokázali, že zde žije pradávný živočišný druh. Když se ale po přistání na zmrzlém kusu ledu nikomu neohlásí, Avin manžel Victor (shodou okolností taky biolog) nemá v úmyslu čekat. Jako správný hrdina nasedne do letadla a vydá se zachránit svoji ženu.

Edge of Nowhere je hra vytvořená exkluzivně pro Oculus, to znamená, že k jejímu hraní potřebujete VR brýle od Oculu, a že hru nesežene na žádném jiném obchodě. Jak už jsem zmínila v úvodu, snaží se kombinovat akční adventuru ze třetí osoby a VR zážitek, což zní divně, ale v praxi to funguje (více méně). Hlavní postavu hráč ovládá pomocí gamepadu a může normálně chodit, skákat, běhat, a dokonce i bojovat. Kamera za hráčem se ovládá pomocí brýlí a díky tomu se hráč může rozhlížet po zmrzlých jeskyních a pořádně si vychutnat atmosféru, která je jen tak mezi námi stejně mrazivá jako samotná Antarktida.

Příběh trochu pokulhává za zpracováním. Jen těžko někoho překvapí, že expedice se úplně nevyvedla a hned první člen skupiny se pokusí Viktora zastřelit. Krvelačné rostliny, chapadla rostoucí ze stěn a divní pavouci, ale nechají chladného jen málo kterého hráče. Najednou si přejete, aby temné tunely byly plné sněhu a ledu a přestaly se ozývat divné zvuky ze všech stran.

Tam kde hra exceluje, bohužel i trochu pokulhává. Ve hře je poměrně hodně šplhání, které po stránce hratelnosti funguje skvěle. Aby hráč věděl, které stěny jsou lezitelné, mají jinou textury než všechny ostatní kolem. S VR brýlemi na hlavě není úplně příjemné dívat se na nepěknou texturu. Stejně tak může některým hráčům vadit, že kamera je poměrně vysoko a ze začátku si na ni prostě musíte zvyknout.

Edge of Nowhere je jedna z těch her, na kterou si musí každý hráč udělat svůj vlastní názor. Příběh je průměrný a po většinu hry jdete rovným tunelem. VR přidává hře něco navíc, atmosféra se dá jenom těžko srovnávat s ostatními podobnými tituly, ale na druhou stranu se díváte jenom na ledové jeskyně. Pokud máte doma Oculus a chcete zkusit něco trochu jiného, Edge of Nowhere je tady pro vás, ale rozhodně byste našli zajímavější a možná i děsivější tituly.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0