Elden Ring – Miyazaki o filmové adaptaci oblíbeného RPG!

Prezident společnosti FromSoftware, Hidetaka Miyazaki, vyjádřil zájem o adaptaci úspěšného RPG Elden Ring z roku 2022 do jiného média, například filmu. V rozhovoru pro The Guardian uvedl, že by tuto možnost zvážil, pokud by se našel „velmi silný partner“. Přiznal, že on ani jeho tým nemají potřebné zkušenosti pro tvorbu obsahu v jiných médiích, ale nebránil by se spolupráci s někým, kdo by to zvládl.

„Nevidím důvod, proč bych měl odmítat další interpretaci nebo adaptaci Elden Ring,“ řekl Miyazaki. „Ale nemyslím si, že já nebo FromSoftware máme schopnosti na to, abychom vytvořili něco v jiném médiu.“ 

Elden Ring je známý svou náročností a komplexním světem, což by mohlo představovat výzvu při adaptaci do filmu nebo seriálu. Herní svět, na jehož tvorbě se podílel George R. R. Martin, je plný skrytých detailů a fragmentů příběhu, které hráči postupně objevují. 

FromSoftware nedávno oznámil, že Elden Ring prodal více než 25 milionů kopií od svého vydání. Minulý týden vyšla velká expanze Shadow of the Erdtree, která získala skvělá hodnocení a prodalo se jí přes 5 milionů kopií během prvního týdne. Miyazaki, který se obvykle vyhýbá hraní vlastních her po jejich vydání, přiznal, že Elden Ring byl výjimkou.

„Obvykle hru, kterou jsem vytvořil, už jako hráč nehraji,“ řekl Miyazaki. „Ale Elden Ring jsem před vydáním Shadow of the Erdtree prošel celý.“ Zdůraznil, že jeho cílem bylo snížit vstupní bariéru a učinit hru přístupnější pro více hráčů, proto byly přidány mechaniky jako Spirit Ashes, které umožňují hráčům přivolat si pomocníky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *