Elden Ring: Shadow of the Erdtree – Smíšené recenze kvůli vysoké obtížnosti?

Očekávané DLC ke hře Elden Ring, Shadow of the Erdtree, se dočkalo chvály od kritiků, ale smíšených hodnocení od hráčů na Steamu. Pozitivní recenze jsou zastíněny četnými stížnostmi na problémy s technickým stavem a obtížností. Hráči hlásí mikro-stuttering, propady fps a značné problémy i pro ostřílené veterány her od FromSoftware.

Mnoho recenzí vyzdvihuje obtížnost DLC, přičemž někteří hráči mají pocit, že bojové mechanismy nejsou vhodné pro rychlé souboje s bossy, které se zdají být vhodnější pro Sekiro nebo Bloodborne. Pomalé souboje ve stylu Dark Souls z Elden Ring jsou považovány za málo vhodné pro tyto nové výzvy.

K těmto názorům se přidávají i další recenze, z celkového počtu 29 000 recenzí je více než 11 000 negativních. Někteří hráči vyjadřují frustraci z toho, že jsou přemoženi prvními nepřáteli, což snižuje příjemnost zážitku. Několik komentářů chválí design světa a vizuální krásu, ale kritizuje vyvážení síly nepřátel a mechaniky boje s bossy.

Společnost FromSoftware v minulosti své hry aktualizovala pomocí vylepšení a oprav, což dává naději, že by tyto problémy mohly být vyřešeny v budoucích opravách. Základní hra nedávno obdržela aktualizaci, která usnadnila souboj se závěrečným bossem, což naznačuje, že by se podobných úprav mohlo dočkat i DLC.

Bandai Namco hráčům doporučilo, aby používali Scadutree Blessing, speciální předmět, který se ve hře nachází, a zmírnili tak část obtížnosti tím, že sníží obdržené poškození a zvýší udělené poškození.

V současné podobě představuje Shadow of the Erdtree smíšený zážitek. Zatímco kritici si návrat do Elden Ring užívali, hráči jsou rozděleni a mnozí z nich považují nový obsah za příliš obtížný na to, aby si ho užili. Rovnováha mezi odměňujícím průzkumem a frustrujícím bojem je v komunitě nadále předmětem debat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *