Eldest Souls – NOVINKY – Originální souls-like titul!

Víte čeho nikdy není moc? Pixel artových sousl-like indie her. Protože každý z nás se čas od času rád mučí hrou, která mu neodpustí žádnou chybičku a staví mu do cesty větší a šílenější bosse. Přesně taková je i nová Eldest Souls.

  • Datum vydání: 29. července 2021
  • Vývojář: Fallen Flag Studio
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox Series One a X/S, PlayStation 4 a 5, Nintendo Switch

Eldest Souls si nevybrala zrovna nejšťastnější název, při prvním pohledu máte chuť zařadit hru mezi Dark Souls klony a nevěnovat jí pozornost. Hra je ale mnohem originálně než většina ostatních souls-like titulů. Nezaměřuje se tolik na objevování světa běháním po lokacích a nabíráním tuny vedlejšáky, ale soustřeďuje se kolem bojů se starými bohy v aréně.

16-bitový svět vypadá už od pohledu dobře, temný, s prastarými chrámy a ještě staršími bohy. Tihle bohové se nechovají zrovna hezky k lidem a hlavní hrdina – osamělý rytíř – se pokusí bohům postavit. Dostává se tak do arény zvané Citadela, aby se v několika patrech utkal s těmi nejmocnějšími.

Eldest Souls se jak už jsem zmínila zaměřuje hlavně na boje v aréně. Můžete si pokecat s NPC postavami, kterou postávají kolem a dozvědět se něco víc o historii světa nebo můžete zavítat k obchodníkovi, ale nic vás netáhne pryč od hlavního úkolu. Což je super, protože tak strávíte desítky minut s jedním bossem, zatímco se učíte pattern jeho útoků a přitom víte, že nic lepšího na práci stejně nemáte.

Nejde ale o žádnou krátkou hru, ve více než 10 hodinové kampani narazíte na pěknou řadu bossů, přitom z každého poraženého vypadne takzvaný Shard. Klíčová věc pro úspěšnou cestou hrou, každý, shard nechá hráče vylepšit si postavu.

Eldest Souls si bere inspiraci z Dark Souls jako spousta dalších titulů, ale na rozdíl od ostatních k tomu přidává něco originálního. Nemá nejepičtěšjí příběh, ale při hraní se pěkně zapotíte. Soubojový systém je rychlý a každý vyřízený boss je sladkou odměnou sám o sobě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *