ELEAGUE – Živé vysílání na stanici O2 Sport

Tento velkolepý turnaj bude na českém území jedinečný. Důvod je ten, že to bude jeden z mála turnajů, který se bude vysílat v televizi. O toto se již pokoušela Prima COOL a výsledek byl, zdá se mi, velmi slibný, jak pro diváky, televizi, tak pro pořadatele turnaje. Tuto informaci o vysílání jsme již z malé části nakousli v článku ohledně ELEAGUE.

Hlavní informací pro vás ale je, kdy se turnaj bude hrát? Turnaj již probíhá, a to od data 24. května, ale pouze rozřazovací části. Turnaj by měl končit k datu 30.července 2016.

Od kdy se tedy bude vysílat v televizi? Zprávu o tomto českém vysílání jsme dostali teprve včera, tudíž k datu 9.6.2016, a píšou, že se bude vysílat každou sobotu, až do konce turnaje samotného – 30.7. Nevíme ale, jestli se finálové zápasy nebudou vysílat častěji.

Jaká televize bude tuto akci vysílat? Jedná se o televizní stanici O2 Sport. Není to sice moc známá televize, ale v česku elektronické sporty ještě nejsou v módě, jak to je například u sousedů, poláků.

V jaké hře se vůbec bude soutěžit? Tímto turnajem se budou probojovávat jedny z nejlepších týmů ze hry Counter Strike: Global Offensive. Tohoto turnaje se zúčastní celkově 24 týmů. Velmi slibná je také odměna, která je připravená pro všechny týmy. Jedná se o neuvěřitelný 1 milion amerických dolarů.

Pokud mám zájem se na jeden či dva zápasy podívat živě, kde se akce odehrává? Zřejmě vás zklamu, akce se totiž koná v americké Atlantě, kde bylo pro tyto účely postaveno studio, ve které se bude konat tato událost.

Pokud by tato televize nebyla ztratná, slibují, že by vysílali také další turnaje, větší i menší. To ale závisí pouze a pouze na počtu diváků. O2 také prozradila, že se ELEAGUE bude vysílat do zhruba 80 zemí na celém světě.

Proč se ale tato akce dává vůbec do televize? Cituji komentátora Ondřeje Kvarda: Je to šance, jak neznalému sportovnímu nadšenci ukázat, proč něco takového sleduje obrovské množství lidí po celém světě.

První zápas bude živě vysílán na stanici O2 Sport ráno od 4:00. Poté od 22:00 bude pro diváky připraven komentovaný záznam od: Ondřeje Kvarda a Marka Hovance.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.