Electronic Arts se mění – NOVINKY – Singleplayer žije!

28. 02. 2021 Nikola Štěrbová
416 zhlédnutí

Videoherní gigant Electronic Arts chystá velké změny. Právě probíhající restrukturalizace společnosti vedla ke zveřejnění hned několika novinek, které jasně ukazují jakým směrem se EA bude v budoucnosti ubírat. EA oficiálně zastavilo vývoj Anthemu a zrušilo multiplayer v připravovaném Dragon Age 4. Singleplayer hry konečně znovu dostanou svoji šanci.

Anthem

Hra, která měla nabízet znovu hratelnost na několik let do budoucna nepřežila ani první rok od svého vydání. S Anthemem se táhly problémy od prvního dne a i přes tvrdou práci vývojářů a pokus o Anthem 2.0 se hráči opravené hry už nedočkají.

Bioware podle oficiálního prohlášení v roce 2020 narazil na stejné problémy jako ostatní studia, práce z domu je zpomalila, stres se podepsal na vedení i zaměstnancích a vývoj Anthemu byl proto zastavený. Jedinou dobrou zprávou pro hráče je, že se zatím nezavřou servery.

Dragon Age 4

Zatímco Anthem byl pro EA obrovským zklamáním, Star Wars Jedi: Fallen Order si vedlo opravdu dobře. Zdá se, že EA díky tomu konečně pochopilo, že hráče pořád baví singleplayerové hry a promyšlený příběh. V novém, v pořadí už čtvrtém Dragon Age nebude multiplayer.

Řada fanoušků si oddechla, znamená to, že se BioWare zaměří víc na příběh hry, což je přesně to, co u takové hry chceme. Chceme vlastního hrdinu, zábavné postavy a tunu vedlejších kolů v otevřeném světě. Problém je, že hra zatím byla vyvíjena jako live service (stejně jako Anthem) a vývojáři teď musí odstranit všechny multiplayerové prvky.

Vydání hotové hry je zatím naplánované na duben 2022.

Gaia

EA spolu s Anthemem zastavilo i vývoj hry Gaia. Hra montreálského studia Motive byla ve vývoji šest let a i když nikdy nebyla oficiálně představena, šest let je dlouhá doba. Kvůli problémům ve studiu nikdo přesně neví o čem měla připravovaná hra být. Ven se dostali jenom několika vteřinové záběry ze sci-fi sandboxu bez dalších detailů.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2022 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0