Embracer Group – Rozdělení na tři společnosti!

Švédská holdingová společnost Embracer Group oznámila plány na rozdělení na tři samostatné společnosti s cílem dosáhnout větší udržitelnosti a uvolnit potenciál každého týmu. Největší společnost, dočasně pojmenovaná Middle-earth Enterprises & Friends, se zaměří na vydávání AAA titulů, jako jsou licence Pána prstenů, Tomb Raider a série Metro. Její součástí budou studia jako Crystal Dynamics, Eidos-Montréal a Warhorse. Menší společnost s názvem Coffee Stain & Friends bude vydávat AA, free-to-play, live-service a mobilní hry a bude zahrnovat studia jako Tarsier a Ghost Ship. Asmodee, které se zaměřuje na deskové hry, se rovněž oddělí od Embraceru a bude mít vlastní studia.

Dead Island 2

Očekává se, že všechny tři nové společnosti budou zhruba stejně velké a každá z nich bude v roce 2023 generovat tržby mezi 900 miliony a 1,4 miliardy dolarů. O rozdělení finančních prostředků rozhodnou akcionáři. Očekává se, že společnost Asmodee bude oddělena během příštího roku, zatímco Coffee Stain & Friends se oddělí do konce roku 2025. Generální ředitel skupiny Embracer Lars Wingefors vyjádřil odhodlání aktivně podporovat všechny tři subjekty.

Killing Floor 2

Proces restrukturalizace vedoucí k tomuto rozdělení trval devět měsíců a zahrnoval propouštění, rušení her a prodej nebo osamostatnění některých studií. Finanční problémy skupiny Embracer Group začaly v roce 2023 po neúspěšném obchodu za 2 miliardy dolarů. Cílem restrukturalizace bylo snížit zadlužení a zajistit životaschopnost společnosti. Rozdělení má zajistit větší soustředění, vedení a strategické směřování jednotlivých týmů.

Middle-earth Enterprises & Friends se zaměří na ambiciózní AAA tituly, přičemž pod svou hlavičkou bude zastřešovat populární franšízy jako Pán prstenů, Tomb Raider a Kingdom Come. Coffee Stain & Friends se zaměří na nezávislé hry, AA tituly, živé služby a free-to-play hry. Společnost Asmodee se bude nadále zaměřovat na deskové hry a bude distribuovat hry licencované pod značkami jako Star Wars, LEGO, Hra o trůny a Pán prstenů.

Gothic Remake

Rozdělení na tři společnosti je celkově považováno za způsob, jakým může skupina Embracer Group plně využít potenciál každého týmu, poskytnout mu individuální vedení a zajistit udržitelnou budoucnost. Tento krok je součástí rozsáhlé restrukturalizace, jejímž cílem je vyřešit předchozí finanční problémy a zajistit společnosti Embracer pozici životaschopné a soustředěné společnosti, která se bude dále rozvíjet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *