Endless Legend Tempest – NOVINKY – Další DLC přinese moře

Endless Legend je druhou hrou z rozrůstající se Endless série. Stejně jako Endless Space je i tento klenot od Amplitude Studios 4X tahovou strategií, avšak namísto vesmíru se v tomto díle pohybujeme po středověkém fantasy světě, který se samozřejmě postupně vyvíjí podle našich představ. Tato hra také disponuje obvyklým hexagonovým uspořádáním mapy a mnohými dalšími prvky, které jsou známy vášnivým hráčům klasických strategií.

endle

A nyní, po dvou letech od vydání a po četných úspěších a ocenění, se dočkáme také nového a důležitého DLC, které přidává do této hry velmi potřebný chybějící prvek – oceány – a s nimi také způsoby, jak je ovládnout. Hráči hodnotí toto rozšíření jako nejlepší DLC, které bylo do nynějška k Endless Legend vydáno. Kromě dobývání přístavů a velkého dopadu kolonialismu na ekonomiku vašeho impéria přidává také novou frakci s unikátními interakcemi a samozřejmostí jsou i námořní bitvy samotné. Toto rozšíření sice stojí na Steamu 13 eur (což je vlastně více než třetina ceny původní hry), ale hráči si na jeho cenu vůbec nestěžují, jelikož přidává opravdu hodnotný obsah navíc a nesnaží se vydělat na doplňování nedodělané hry, či na pouhých vzhledových modifikacích, jako tomu bývá u některých jiných her.

endless

Takže pokud jste fanouškem „tahovek“ a ještě jste se s touto hrou nesetkali, rozhodně se vyplatí trochu zainvestovat a pořídit si Endless Legend, na Steamu totiž dosahuje ona i její DLC velmi kladných uživatelských hodnocení, konkrétně rozšíření Tempest dokonce zatím nezískalo žádnou negativní recenzi. Pokud jste se ještě s mnohými strategiemi ještě nesetkali, nemáte se čeho bát, protože Endless Legend je přehledná a jednoduše pochopitelná, přestože nabízí opravdu širokou škálu různých možností. Hra si také více pohrává s realističností a opravdovými dopady počasí a jiných vlivů, s kterými jste se v jiných hrách ještě nesetkali. V původní verzi bez DLC můžete hrát za jednu z devíti různých frakcí a několikerá rozšíření vám přidají až tři další. To už stojí za zkoušku, ne?

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *