Enlisted – NOVINKY – Jako za starých dobrých časů

Klasické FPS střílečky s nádechem historie bychom v moderním hraní těžko hledali. Dřív se to hemžilo hrami jako je Call of Duty, kdy jsme hltali druhou světovou válku po kilogramech, jako dobrou krupicovou kaši. Těm dnům ale poslední dobou odzvonilo a v kurzu je vesmír, sci-fi, blastery, pulzní pušky, exoskelety a obrovští roboti; pamětníci zapláčou a já s nimi. Malou jiskřičku naděje vykřesal letos na podzim titul švédského studia DICE, kteří za sebou mají skvěle zpracované, i když kosmické, Star Wars Battlefront. Na mysli mi samozřejmě vyvstal Battlefield 1.

Naštěstí nám takto před Vánoci udělalo radost litevské studio Darkflow Software, které pod hlavičkou ruského vydavatelství Gaijin Entertainment vyvíjí MMO FPS střílečku Enlisted. Má se jednat o multiplayerovou střílečku z první osoby, která si to nejlepší bere ze starých Battlefieldů a Call of Duty a předvádí nám bitvu v pravém slova smyslu – 2. světová válka. Ve hře mají být k vidění skutečná bojiště tohoto globálního konfliktu (pláž Omaha, Stalingrad, Moskva a další), historicky přesné zbraně, vozidla a mnoho dalšího. Dalo by se říct, že historická stránka hry bude velmi podstatným aspektem. Vývojáři Enlisted v tuto chvíli vsází na crowdfunding a snaží se vybrat 250 000 dolarů (v době psaní tohoto článku měli vybráno 160 000 dolarů). Pokud přispějete již nyní, od 22 dolarů obdržíte misi vyloděni v Normandii a když přidáte dalších 22 dolarů, získáte bitvu o Moskvu.

Tyto mapy si ale budete moci projít až příští rok, kdy bude spuštěn první beta test hry, do kterého se vůbec půjde zapojit. Upřímně, zatím se mně osobně Enlisted líbí moc, ovšem bojím se, že hra může dopadnou jako dobře se rozvíjející Heroes & Generals nebo akce z první světové války Verdun; věřím v opak. Litevští vývojáři zatím Enlisted chystají pouze pro PC, ale pokud se kampaň vydaří, dost možná expandují i na Xbox One a PlayStation 4. Že by se řemeslo historických FPS stříleček vracelo?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.