Epic Games – Nový program přinese vývojářům 100% příjmů!

Společnost Epic Games oznámila nový program nazvaný Epic First Run, který umožní vývojářům a vydavatelům získat 100 % všech čistých příjmů z jejich her během prvních šesti měsíců od vydání na Epic Games Store výměnou za exkluzivitu na této platformě. Program je otevřen všem vývojářům a vydavatelům, kteří mají hru vydanou po 16. říjnu 2023 a která nebyla dříve vydána na jiném obchodě třetí strany nebo službě předplatného.

I když se jedná převážně o exkluzivní program, vývojáři stále mohou prodávat své hry přímo nebo prostřednictvím jiných obchodů třetích stran během období exkluzivity, pokud použijí „bezklíčový distribuční systém“ společnosti Epic. Mezi takové obchody patří GOG, Humble, Fanatical, Green Man Gaming, Genba, Nuuvem a Exertis Ztorm. Po uplynutí šesti měsíců se výdělky ze hry rozdělí podle standardního podílu 88 % pro vývojáře a 12 % pro Epic.

Epic First Run je doplňkem k dalším exkluzivním programům Epic Games Store, které budou i nadále existovat pro významné tituly. Tento program umožňuje Epicu pokračovat ve strategickém utrácení za exkluzivity a zároveň podporuje menší studia, kterým by jinak exkluzivita a bonusová výplata nepřipadaly. Hry v rámci programu mohou být vydány v rámci předběžného přístupu a poté se spustit v plné verzi na všech platformách, včetně Steamu.

Exkluzivity Epic Games Store byly od začátku kontroverzní, ale Epic se nevzdává a tento nový program naznačuje, že se dalších exkluzivit můžeme v budoucnu dočkat ještě více. I když je veřejné mínění ohledně exkluzivit rozdělené, Epic Games Store se od svého spuštění v roce 2018 stal úspěšným digitálním obchodem a přilákal několik velkých her. Program Epic First Run je dalším krokem společnosti Epic na cestě k dominanci na trhu digitálních her.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *