Epic Games – Společnost propouští 16% svých zaměstnanců!

Podle zprávy agentury Bloomberg se společnost Epic Games, která stojí za populární hrou Fortnite a za enginem Unreal Engine, chystá propustit 16 % svých zaměstnanců, což je přibližně 870 lidí. Přestože propouštění nebylo společností oficiálně oznámeno, anonymní zdroje tuto zprávu potvrdily. 

Podobně jako jiná studia nabídne Epic Games velkorysé odstupné, včetně šestiměsíčního odstupného, zrychleného nároku na akcie a prodlouženého zdravotního pojištění. Tento kompenzační balíček bude pro společnost pravděpodobně vnímán pozitivně, zejména vzhledem ke kritice, které čelí jiné herní společnosti za své méně štědré balíčky.

Propouštění přichází v době, kdy se velké herní a technologické společnosti potýkají s finančními problémy. Vzhledem k tomu, že ekonomičtí analytici předpovídají celosvětovou recesi a spotřebitelé omezují diskreční výdaje, zažívá herní průmysl období nejistoty. Svědčí o tom významné titulky, jako je odchod Jima Ryana, generálního ředitele společnosti Sony Interactive Entertainment. Propouštění ve společnosti Epic Games odráží zhoršující se finanční situaci společnosti, která utrácí více, než dokáže vydělat. Generální ředitel společnosti Epic Games Tim Sweeney ve sdělení zaměstnancům poznamenal, že doufat, že se vyhneme propouštění, je za současných okolností nereálné.

X (Twitter)

Uvádí se, že Epic Games neplánuje další propouštění, ale prodá dvě své dceřiné buňky, Bandcamp a SuperAwesome, což povede ke zrušení přibližně 250 pracovních míst. Sweeney uvedl, že ačkoli dvě třetiny propuštěných zaměstnanců pracují v jiných než vývojářských částech společnosti, celkově zůstává počet zrušených pracovních míst značný. 

Určité spekulace vyvolal osud studia Mediatonic, které stojí za hrou Fall Guys, neboť se očekávalo, že se ho propouštění výrazně dotkne. Zástupci Epic Games potvrdili, že studio nebylo zrušeno, ale další podrobnosti neposkytli. Někteří zaměstnanci, včetně scénáristy a herního režiséra Eda Feara, však svůj odchod potvrdili na sociálních sítích a vyjádřili smutek nad odchodem kolegů z Mediatonicu.

Celkově propouštění ve společnosti Epic Games odráží finanční problémy, kterým herní průmysl čelí, a nutnost společností přijímat úsporná opatření. Ačkoli odstupné, které společnost Epic Games nabídla, je považováno za velkorysé, celé odvětví bude pravděpodobně čelit dalším propouštěním a rozpočtovým škrtům, protože prochází obdobím velkých změn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *