Escape from Tarkov možná dorazí i na konzole

Chystaná ruská FPS střílečka Escape from Tarkov zaujala především svým výborným vizuálem a realistickou grafikou. Pokud jste o hře ještě neslyšeli (což je méně pravděpodobné), tak o dost přicházíte. Jedná se o MMO FPS střílečku, která ale kombinuje i TPS a RPG prvky. Bude se jednat o pařbu pro náročnější hráče, protože realistické grafice bude v hratelnosti napomáhat i realistický model zranění a střelby. Vývojáři z Battlestate Games ihned odmítli jakékoliv spekulace o mikrotransakcích, které v poslední době zasáhly například výbornou co-op akci PayDay 2. Hru si můžete předobjednat již nyní a zajistíte si tím přístup do uzavřené bety. Háček je ovšem v tom, že vývojáři jsou velmi skoupí na slovo a informace o datu vydání vůbec nechtějí nechat uniknout.

Escape_From_Tarkov-obr2

Pánové z Battlestate Games dokonce zatím neukázali ani hardwarové nároky, pouze se zmínili, že sestava, na které hru testují je „nadprůměrnou“. Prý se ale nejedná o nějak závratně šílené komponenty. Hra na této „nadprůměrné sestavě běží na 120 snímcích za vteřinu. Zajímavostí je, že vývojáři testují hru s gamepadem, takže se začalo proslýchat, že hra by se v budoucnu mohla objevit i na konzolích nové generace (Xbox One a PlayStation 4). Vývojáři také poodhalili, že při vývoji hry používají technologii Unity 5, což jim teoreticky umožňuje do budoucna posunout hru i na platformu OS X, takže si jí dost možná budou moci zahrát i majitelé výkonnějších Maců. Jedná se ale pouze o spekulaci, protože nikdo z Battlestate Games takovéto plány nepotvrdil.

Escape from tarkov obr1

Mluvil jsem o tom, že hra nabídne i nějaké ty RPG prvky. Ve hře bude klasický inventář a navíc budete moct svojí postavu levelovat a vylepšovat si různé skilly. Levelovací systém a následné vylepšování dovedností je často přirovnávané k tomu z The Elder Scrolls. Navíc si budete muset dávat pozor i na vaše chování ve hře, protože vaše postava bude mít nějaké potřeby, například bude moci vyhladovět, umřít na dehydrataci anebo se infikovat nějakým virem. Musím uznat, že hra vypadá velmi dobře, tak teď už jen, aby nedopadla jako podobné co-op FPS střílečky, které zůstaly ve věčné betě. Držíme pánům z Battlestate Games palce, ať nám jejich hra vytře zrak.

zdroj: Zing

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.