ESL One: Cologne 2016 – CS:GO

Hra: Counter-Strike: Global Offensive

Kde se turnaj odehrával?: V Kolíně nad Rýnem – Německo, přesněji v Lanxess-Arena, který dokáže pojmout až 20 000 diváků.

Kdy akce začala?: 5. července 2016

Kdy akce skončila?: 10. července 2016

Prize pool: V tomto větším turnaji se hrálo (a to pouze v CS:GO) o celkovou sumu 1 milion dolarů. Tu si posléze mezi sebou rozdělilo 16 týmů. 500 tisíc mělo první místo, 150 tisíc druhé místo a 70 tisíc 3-4 místo. Částka se neustále dělí na menší celky, dobrá zpráva ale je (pro týmy), že každý z této akce něco měl, i když vypadli jako první.

Zúčastněné týmy: SK Gaming / Natus Vincere / Astralis / Team Liquid / Ninjas in Pyjamas / Fnatic / Counter Logic Gaming / Virtus.pro / mousesports / FaZe Clan / OpTic Gaming / Team EnVyUs / Team Dignitas / FlipSid3 Tactics / G2 Esports / Gambit Gaming

Zonic za hráče dupreeh od 7.7. zaskakuje z důvodu zdravotních problémů s apendixem.

Skupina (A): Postupuje Gambit Gaming společně s Astralis. Týmu CLG se zde proti týmu Dignitas absolutně nedařilo, protože prohráli 1 : 16. Jinak byly zápasy vcelku vyrovnané.

ab esl

Skupina (B): Postupuje Natus Vincere a FlipSid3 Tactics. NiP si nejprve dobře poradil s OpTic, kde vyhráli 16 : 4, ale poté prohráli nad NaVi 12 : 16 a poté na mapy proti F3 1 : 2. NiP tudíž promarnilo svou šanci na postup. Další zápas, který nebyl úplně vyrovnaný, byl F3 proti NaVi. Navi zde totiž vyhrálo 16 : 7. Další 2 zápasy byly vyrovnané.

Skupina (C): Postupuje Virtus.pro a Team Liquid. Zde byly všechny zápasy v pořádku, až na zápas proti EnVyUs, kde Liquid vyhráli 16 : 7.

cd esl

Skupina (D): Postupuje SK Gaming a Fnatic. Opět velmi vyrovnané zápasy, až na SK proti FaZe, který byl 16 : 6.

Ve čtvrtfinále se proti sobě utkaly postupující týmy. Všechny zápasy byly 2 : 0 na mapy, až na Natus Vincere proti Team Liquid. Zde se musely hrát 3 mapy a postoupil Liquid. V semifinále se utkali VP a SK. Postoupili SK Gaming se skórem 2 : 1 na mapy. Škoda pro VP, opravdu do hry vložili vše, ale nestačilo to. Z druhého odvětví se utkali Liquid a Fnatic. Liquid vyhrál 2 : 0 na mapy a postupuje do finále. Finále je napínavé, ale SK si s Liquid pohráli a vyhráli 2 : 0. Vítěz je tedy SK Gaming.

finale esl

Pořadí týmů (od 1. po 16. místo): SK Gaming / Team Liquid / Virtus.pro / Fnatic / Astralis / Flipsid3 Tactics / Natus Vincere / Gambit Gaming / Team Dignitas / Ninjas in Pyjamas / mousesports / FaZe Clan / Counter Logic Gaming / OpTic Gaming / Team EnVyUs / G2 Esports

Komentátoři / Analytici: moses / Thorin / Anders / Semmler / HenryG / Sadokist / ddk / BLU …

Organizátor: ESL

Sponzoři: ASUS / intel / Logitech G / paysafecard / Lanxess-Arena / HyperX / NEEDforSEAT / VALVe / CS Community

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *