Everspace hráče zavede do nekonečného vesmíru – NOVINKY

everspace

Hry typu No Man’s Sky si našly si své fanoušky díky nezměrně svobodě, která se v těchto titulech vyskytuje častěji než jinde. Everspace sice nepatří mezi ryze průzkumné hry s nekonečným vesmírem, ale na druhou stranu se hráč podívá na zub putování vesmírem, a především tedy vesmírným bitvám. Že takových her v poslední době vychází desítky? Inu, Everspace se krapet liší.

Autoři této hry využili komunitní financování, a tak se vývoj Everspace zaplatil i bez velkého vydavatele. Ne nadarmo můžeme o této hře mluvit jako o největší německé crowfundingové záležitosti, protože větší projekt se u našich západních sousedů jen tak nevidí.

everspace 2

Hráče na první pohled zaujme krásná grafika, ta mimochodem běží na mocném Unreal Enginu 4, takže grafika i optimalizace se tvůrcům jistě povede zvládnout. Everspace na první pohled připomíná klasiky žánru sci-fi, což se nezdá tak úplně špatné vzhledem k velmi malému počtu sci-fi her, jež vychází poslední dobou. Když tedy obhlédnete prvotřídní grafické zpracování, vyjukne na vás akční ráz celé hry. Tady se průzkumu asi moc nenabažíme, ledaže bychom si Everspace spletli s propíraným No Man’s Sky, jemuž se hodně podobá. Na scénu tak přichází vesmírné bitky, jaké tato hra předvede ve větším než malém množství.

Přes nepopiratelnou akčnost tohoto titulu se tu nezapře ani dějová linka, která nabídne osobité vyprávění ve světě vesmírných lodí a mezihvězdných válek. Nelze opomenout ani zaměření hry na rouge-like, což znamená především hutnou RPG hratelnost. Původní žánr rouge-like se vyvinul ze stolních her a herní podoba mu udělila hodnost nejstaršího žánru vůbec. Hráč se proto dočká systému poškození lodi, její možné úpravy a také světa, jehož hlavní devíza spočívá v opravdovosti. Více než kde jinde se vesmír Everspace chová jako ten náš – potkáte v něm další lodě, ale mimo ně můžete vrazit do všudypřítomných asteroidů. Everspace vám udělí lekci pilotování vesmírné lodě, i když notně arkádového vzezření.

everspace 3

Na tento titul se velmi těším, protože po dlouhé době nás zavede někam, kde jsme to ještě neviděli. Jeho recenzi přineseme nedlouho po vydání, a to se blíží mílovými kroky. Hra nedávno získala přístup do služby Steam Greenlight, a když se vše povede, jak má, čekáme její vydání už brzy.

everspace 4

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *