ExoMiner – MOBILNÍ HRY – Těžba, cizí planety a další těžba!

ExoMiner je poměrně originální mobilní hra, která si bere klasický kliker a přidává k němu krásně tajemnou planetu uprostřed hlubokého vesmíru, jednoduché úkoly, které plníte s pomocí lodi a trochu návykovosti. Výsledkem je perfektní mrhač času na Android.

  • Datum vydání: 20. srpna 2021
  • Vývojář: ExoCorp AB
  • Platformy: Android, iOS

Přestože o ExoMineru mluvíme jako o mobilní hře, jeho cesta začala na počítačích, tak trochu. V roce 2014 existovala hra Exo Miner s podobnými mechanikami, hráč taky prozkoumával planety a hledal cenné suroviny. Za hrou stál úplně jiný vývojář a kvůli prolémům s ředitelem designu a programování byl vývoj hry zastaven.

Nápad z původní hry se pomalu přenesl na mobilní platformy s nižšími nároky na grafiku, zjednodušeným gameplayem a tunou suroviny, které je potřeba vytěžit, předělat na ingoty a prodat za vyšší cenu.

ExoMiner začíná příletem na planetu a otevřením prvního dolu. Hráč může zlepšovat rychlost těžby, dopravy k lodi a velikost nákladu. Prodejem základní suroviny (v tomhle případě mědi), získává potřebné finance k otevírání dalších dolů. Vytěžené suroviny se dál dají využívat ve výzkumu a později ve hře se dají přeměňovat na další suroviny, které se zase dají prodat nebo dál přeměňovat. A jakmile jste připraveni posunout se, přeletíte na další planetu a začnete tam zase od začátku budovat těžební impérium.

Hra se pořád točí dokola, kolem toho stejného, najdete deposit, zpřístupníte si ho, vylepšíte a berete si suroviny. Nashromáždíte dost surovin, něco s jejich pomocí vylepšíte a tak pořád dokola. Je to dokonale jednoduché a návykové.

ExoMiner podobně jako ostatní free to play hry nabízí ve svém obchodě mikrotransakce nebo můžete zkouknout pár reklam a urychlit svůj postup. Jestli je ale jedna věc, která se mi vážně líbí je to to, že hra nepotřebuje být pořád na obrazovce. Běží i na pozadí a když se o chvíli později vrátíte, čeká tam hromada materiálů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.