Fabledom – Pohádkový city-builder s obry a čarodějnicemi!

Byla nebyla jedna vesnice, posazená v pohádkovém dolíčku s pastelovými barvičkami a roztomilými zvířátky nebo tak podobně. Jinými slovy, jestli jste čekali na pořádně zpracované the Settlers (Osadníky), tohle by mohla být ta hra. Řeč je o indie projektu dvou vývojářů Fabledom, pohádkovém city builderu.

  • Datum vydání: bude oznámeno
  • Vývojář: Greena Games
  • Platformy: Microsoft Windows, macOS

Vývojáři Fabledomu vsází na odpočinkovou, nenáročnou cestu, kterou se se svým projektem vydali. Tady nečekají žádná těžká rozhodnutí ohledně přežití obyvatel vašich pixelových poddaných. Nemusíte se ani zatěžovat nějakými energetickými výkyvy reaktoru nebo nedostatkem světla na konci kolonie. Ve Fabledomu se spíš než o suroviny zaměřujete na ty malé radosti budování vlastní vesnice, třeba jak otočit chatrče a kam plácnout tržiště.

Klasické gameplayové mechaniky jiných her ze stejného žánru zůstávají. I v pohádkovém kraji je samozřejmě potřeba dřevo a kamení na stavbu, zlaťáky na rozběhnutí obchodu a něco, co můžete nabídnout sousedům. Od hezkých šperků s barevnými kamínky lesa, přes nové myšlenky až po diplomacii. Vývojáři si dávají záležet, aby si ve hře každý našel to své a vydal se se svou vesnicí jiným směrem než ostatní.

Své místo tady má i bezpečnost, s vlastní hlídkou můžete hlídat záda svým lidem a nebo poslat skupinku dobře vycvičených stráží s halapartnami na průzkum. Aby to nebylo jenom o stavbě a přepravě zboží z jednoho koutku vesnice na ten druhý, otevírá se před vámi svět plný překvapení. Čarodějnice a obři jsou tady na denním pořádku a stejně tak zakopané poklady a zvláštní skrýše. Prostě jak říkám – každý si najde to své.

Fabledom zatím nemá oznámeno datum vydání. Víme jenom, že jako první půjde na PC a do Early Accessu. Na Steam stránce už je možnost přidat si hru na Wishlist a taky sledování novinek od vývojářů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *