Fallout 4 – TÉMA – Všechna DLC pohromadě!

Fallout 4 byl vydán 10. listopadu 2015 a v příštím měsíci se dočkáme jeho posledního DLC s názvem Nuka-World. To si rozhodně žádá shrnutí, díky kterému si uděláme ve veškerém stáhnutelném obsahu pořádek.

První DLC s názvem Automatron se objevilo 22. března letošního roku. Do našeho milovaného Commonwealthu tak byla vypuštěna horda robotů, které jsme mohli likvidovat a snadno tak získávat kupu důležitých součástek, například k vylepšovaní power armorů nebo modifikaci zbraní.

Dalším „obsahem navíc“ v pořadí byl Wasteland Workshop z dvanáctého dubna. Přineslo nám sice velmi zajímavý koncept chytání všech „monster“ ve hře, ale vlna kritiky toto DLC neminula. Ve výsledku totiž nepřidal nic moc nového. Stavba klecí na potvory byla velmi drahá a komplikovaná. Následně jste museli nastražit pasti a čekat, čekat, čekat. Výsledkem za několik euro a hodin byl Deathclaw v kleci.

78992_2_5

Jedním z nejrozsáhlejších vylepšení bylo Far Harbor. Vydáno bylo 19. května a přineslo spoustu hodin zábavy. Dočkali jsme se nové příběhové linie, kde jsme se pod „Valentinovým společenstvím soukromých oček“ vydali hledat ztracenou holčičku. S DLC tak přišel celý nový ostrov, jehož průzkum nám zabral pěknou dávku hodin. Vyřešit jsme mohli spoustu sub-questů, objevit nové zbraně, brnění a radiací pošpiněné entity. Far Harbor je tak ucelený a velmi zajímavý přídavek, za který bylo mnoho fanoušků vděčných. 78993_2_5

Další pětieurovou jednohubkou byl Contraptions Workshop, vydaný 21. června. Jednalo se o další bezpříběhové „vylepšení“, které uvítali pouze zarytí fanoušci minecraftu. Ve hře jste si s novými předměty mohli postavit třeba mašinku, která automaticky vystřeluje paintbollové kuličky lidem do zadku, jak jsme mohli vidět na herních videích vytvořenými velmi kreativními jedinci. Prostě automatizace a stavění ve své nejlepší podobě.

Vault-Tec Workshop je DLC z 26. července. Bohužel toto malé falloutovské The Sims sklidilo spíše neúspěch. Do hry bylo přidáno mnoho nových věcí, díky kterým si hráči mohli vybudovat svůj vlastní vault. Postupně ho vylepšovat a vytvořit tak fungující společenství podzemních lidí. Ale nač stavět valuty, když už je dávno po atomové válce? Je jasné, že mobilní hra Fallout Shelter hráčům stačila.

60690_1_12

Posledního a v úvodu již zmiňovaného DLC se dočkáme v srpnu. Rozšíření má název Nuka-World a je možné si ho předobjednat za necelých dvacet euro. Cenovka značí, že se bude jednat o jedno z rozsáhlejších DLC. Přidána budete nová lokace zábavního parku, kde najdeme spoustu nových věcí a hlavně hromadu raiderů, kteří park obsadili. Bude naším hlavním úkolem převzít kontrolu nad parkem nebo se můžeme těšit na hlubší příběh? To se brzy dozvíme, teď nezbývá nic jiného než Bethesdě poděkovat za neuvěřitelný svět, který pro nás vytvořili a my jsme si díky tomu užili moře skvělých chvil!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.