Fallout 4 VR – NOVINKY – Ponořte se znovu do wastelandu!

Technologie VR rozhodně nespí, ale žene se rychle kupředu. Horší je, že tento pokrok nestíhají naše peněženky, které by zajistily potřebný hardware. Na ty obyčejnější hry sice nemůsíte mít tu úplně nejnovější techniku, ale virtuální realita dorazila i na pole AAA titulů.

Jeden z prvních týmu, který se tohoto nelehkého úkolu zhostil je Bethesda. A rovnou skočili po Fallout 4. VR verze hry vyšla v prosinci a vzhledem k okolnostem si nevedla vůbec špatně. Někdo musí tuto cestu razit a je jasné, že nějaké té kritice se rozhodně vyhnout nedá.

Bethesda si stanovila jasný úkol, který se jí podařilo splnit – přenést hráče přímo do wastelandu a poskytnout mu přímou zkušenost a interakci s nehostinným prostředím. Základní námět kopíruje téměř totožně klasický Fallout 4 a pokud jste se ještě “nedokopali” k tomu zahrát si Fallout 4 opakovaně a prozkoumat jiné možnosti, tak toto je ta pravá šance. Ke všemu by měl stačit headset HTC Vive a chuť ponořit se znovu do světa zpustošeného jadernou válkou.

Vše se snaží plně zapojit hráče do dění. Pomocí ovladačů budete chodit, případně můžete vyzkoušet novinku “teleportačních” skoků, kdy místo klasické chůze prostě skáčete po několika metrech. Kromě chůze je ale snaha zapojit hráče maximální. Abyste vstoupili do stealth módu, tak se musíte skrčit. Pip-Boye máte opravdu na ruce a k boji na blízko využíváte máchaní ovladačem. Nový rozměr taktéž dostává vaše Red Rocket základna, ve které se teď budete opravdu cítit jako doma a zážitek z úpravy prostředí bude mnohem silnější.

Parťákem nebude nikdo jiný než Dogmeat, kterému můžete bez problému udávat rozkazy. I když by se mohlo zdá, že například střlbla bude velmi komplikovaná, tak opak je pravdou. Celý falloutí systém V.A.T.S vše velmi ulehčuje a průchod hrou by tak neměl činit žádné problémy, až na pár pocitů nevolnosti, které většinou doprovází každé nové seznámení s VR světem. Z pohledu Bethesdy se tak zdá, že VR je rozhodně zajimavým krokem kupředu, ale masovému rozšíření bude ještě chvíli bránit vysoká cena VR vybavení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *