Fallout 76 – Hráči kvůli uzavření studií bombardují Phila Spencera!

Rozhodnutí společnosti Microsoft uzavřít několik vývojářských studií pod záštitou Bethesdy, a za kterým si Microsoft stojí, nyní začíná odkrývat své první následky, jež otřásly pevností a dynamikou herního světa.

Tábor Phila Spencera, šéfa Xboxu, byl ve hře Fallout 76 fanoušky bombardován atomovými bombami, kteří jsou pravděpodobně nedávným propuštěním rozčarování. Reakce fanoušků byla ještě větší, než se očekávalo. Vypadá to, že Bethesda je nyní nejvíce zaměřena na The Elder Scrolls a Fallout, což je patrné ze zájmu o tyto tituly po vydání televizního seriálu. Avšak fanoušci hry Fallout stojí za studii.

Naštvaný hráč Fallout 76 se rozhodl odpálit tábor generálního ředitele Xboxu Phila Spencera. Na Twitteru se objevil obrázek, na němž je zobrazena rádius jaderného výbuchu a v jeho centru je prodejna, kterou vlastní Spencer. Viník se bezostyšně přiznal ke svému činu v komentářích a dodal video jaderné pustiny po výbuchu a snímek Spencerovy postavy. Fanoušci na sociálních sítích to považovali za vtipné.

Jaderná bomba byla odpálena v reakci na zavření čtyř herních studií Microsoftem. Tango Gameworks, tvůrci Hi-Fi Rush a The Evil Within, Arkane Austin, tvůrci Prey a Redfall, Alpha Dog Games a Roundhouse Studios byly uzavřeny v rámci změny priorit titulů a zdrojů. Zatímco šéf Xbox Game Studios Matt Booty o tomto rozhodnutí mluvil ve firemním e-mailu, Phil Spencer se k tomu nevyjádřil.

Tato událost ukazuje, jak vášniví a angažovaní mohou být hráči ve světě online her. Jejich reakce ukazuje, jak váží na tituly, které vývojáři vytvářejí, a jak moc může mít vliv na jejich postoj k herní společnosti, v tomto případě Microsoftu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *