Fallout 76 – NOVINKY – Všechno, co víme.

Od oznámení nového Falloutu již sice uběhlo pár týdnů, ale patrně až teď víme tolik informací, že nás jen máloco překvapí při vydání hry. Pojďme se tedy na Fallout 76 podívat velmi podrobně.

Datum vydání je pevně stanoveno na 14tého listopadu, nicméně pokud jste si hru předobjednali, tak budete mít přístup do bety, která nebude na Steamu, ale pouze na Bethesda Launcheru.

Fallout 76 přichází s revolučním multiplayerem, který vzbudil spoustu otázek a rozporuplných pocitů. Nadšení na jedné straně a strach na druhé. Obavy z přehlcených serverů byly ale zbytečné. Průměrný počet hráčů na serveru by se měl držet v rozmezí 24-32 hráčů. A když se vytvoří týmy po čtyřech, tak máte na jedné mapě přibližně 6-8 týmů, což opravdu není moc. Stačí totiž vzít v úvahu, že nová mapa z prostředí Západní Virginie bude přibližně 4x větší než mapa ve Falloutu 4. Obavy z nedostatku místa tak nejsou zcela na místě, přičemž střed dvou týmů nemusí nutně skončit krveprolitím. Zbylé obavy byly smeteny informacemi o tom, že hru bude možné hrát bez problémů i v singleplayeru.

Zásadní změnou tak bude VATS systém. Zpomalení času fungovalo skvěle v singleplayeru, ale jak chcete zpomalovat čas na serveru s dalšími desítkami hráčů? Bethesda to vyřešila jednoduše – VATS bude možné dále používat, ale v reálném čase, což zvýší obtížnost.

Trochu záhadou zůstává informace ohledně NPCs. Ty by se totiž v novém Falloutu neměli vyskytovat vůbec, zůstanou pouze roboti a terminály. Jak bude tedy fungovat systém questů a zdali nebude svět prázdný se dozvíme za pár měsíců.

Bethesda čerpá i z folkloru Západní Virginie a jako enemy uvidíme například Wendigo, tajemného netvora požírajícího lidské maso. Novinku bude taktéž možnost najít kódy, které hráčům umožní vypustit atomovou bombu, která zničí velkou část mapy. Otázkou tak zůstává, zdali nebude docházet ke kompletním destrukcím map a následnému opuštění serverů. Bethesda se tomu snaží zabránit tím, že ve hře budou blueprinty, díky kterým lze lokace znovu postavit.

Ve výsledku ale Fallout 76 provází velké nadšení, které dosáhlo vrcholu s představením hry na letošní E3.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *