Fallout 76 – TÉMA – Co je špatně s Bethesdou?

Fallout 76 měla být hra, která přinese nejen nový pohled na sérii Fallout, ale na celou Bethesdu. Což se sice povedlo, ale trochu jinak, než Bethesda čekala. Od vydání hry jsou s ní jenom problémy, Power Armor edice byla propadák, uživatelská data se dostala do nepovolaných rukou a když už to vypadalo dobře, objevily se lootboxy. Taky se ptáte, co se to děje?

Fallout 76 není špatná hra, tedy pokud máte partu lidí, se kterou můžete hrát. Každým patchem je blíž k tomu, aby správně fungovala a přes mnoho problémů hráče jednoduše baví. Bohužel technické problémy nejsou to jediné, co hráče od hry odrazuje.

Zrovna když se začal řešit problém s limitovanou edicí Falloutu 76 – v Power Armor edici měla být sportovní taška, která byla nahrazená levnou kopií – a vypadalo to, že Bethesda konečně dostojí svým slibům, objevily se nové problémy. Aby hráči neměli pocit, že je vývojáři okradli, měli dostat původní tašku, jenom si o ni museli zažádat. Z internetové stránky, na které se hráči měli přihlásit o svou tašku, unikla osobní data a oheň byl znovu na střeše. O refundech asi ani nemusím začínat.

Bethesda se dostala do bodu, kdy všichni čekají, co bude dál a bedlivě sledují každý další krok. A i když si to Bethesda uvědomuje, nechová se podle toho. Momentálně jí hrozí několik žalob a místo aby situaci Bethesda vyřešila, přilívá olej do ohně.

Asi před týdnem jeden z hráčů našel ve zdrojovém kódu jednoho z updatů znepokojivý řádek. Ten naznačuje, že by do hry v blízké budoucnosti mohly přibýt lootboxy (lunchboxy). Pokud by se tahle samotná informace potvrdila, mohla by zabít celou hru a finančně poškodit Bethesdu, ale místo vyvrácení tohoto tvrzení, se přišlo na jiný problém. Tentokrát jde o to, že při registraci do hry Bethesda neupozorňuje hráče na to, že jejich osobní údaje budou předány společnosti Zenimax. Tato praktika je v u nás nelegální a Bethesdě tak hrozí další žaloba.

Fallout 76 jak už jsem zmínila není nutně špatná hra. Bugy se dají opravit a hra jako taková může fungovat bez větších problémů. To, co Bethesda momentálně dělá není ani trochu fér k hráčům a můžeme jenom doufat, že čím víc se o těchhle problémech bude mluvit, tím dřív si Bethesda uvědomí, co dělá. Osobně bych se ráda dočkala The Elder Scrolls VI a to bez Bethesdy nepůjde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *