Fallout – Remaků původních dvou her se jen tak nedočkáme

Vzhledem k obrovskému úspěchu televizního seriálu Fallout společnosti Amazon by mnozí fanoušci mohli očekávat příval nového obsahu a projektů souvisejících se sérií Fallout. Společnost Bethesda Game Studios k tomu však přistupuje rozvážně. V nedávném rozhovoru Todd Howard, ředitel společnosti Bethesda, hovořil o budoucnosti série Fallout, včetně potenciálních remaků nebo remasterů původních her.

Fallout 1's Speech Was So Strong, You Could Use It To Defeat The Final Boss
Speech ve Falloutu 1 byl tak silný, že jste s ním mohli porazit závěrečného bosse

V rozhovoru s YouTuberem MrMattyPlays se Howard zabýval otázkou, zda mohou fanoušci očekávat remasterované verze prvních dvou her Fallout. Z jeho odpovědi jasně vyplynulo, že tyto oblíbené klasiky se moderní aktualizace v dohledné době pravděpodobně nedočkají. Howard zdůraznil, že původní hry Fallout, které vyvíjely společnosti Interplay Productions a později Black Isle Studios, mají nadčasovou kvalitu, která by podle něj měla být zachována.

Howard prohlásil: „Jsou to klasiky z nějakého důvodu. Mají své kouzlo a je lepší je nechat ve stavu, v jakém byly původně vydány.“ Tento pohled se vztahuje i na potenciální konzolové porty her Fallout 1 a 2. Howard sice připustil tuto možnost, ale zároveň upozornil na značnou časovou náročnost a úsilí, které si takové projekty vyžádají. „Všechno je možné, ale trvalo by to delší dobu a my se musíme rozhodnout, zda chceme tento čas investovat hned, nebo zda je současná PC verze tím nejlepším způsobem, jak si tyto hry vyzkoušet,“ vysvětlil.

Fallout 2 | Eurogamer.cz

Pro fanoušky, kteří doufají v aktualizovaný zážitek, může být tento postoj zklamáním. Howard však tuto myšlenku zcela nezavřel. Naznačil, že ačkoli to není na nejbližším obzoru, tuto možnost by zcela nevyloučil. „Myslím, že jsem rád, když si lidé hru užijí v jejím původním duchu,“ uzavřel.

Přesto Howard naznačil i další potenciální projekty. Objevily se zvěsti o remasterech her Fallout 3 a The Elder Scrolls: Oblivion. Ačkoli je Howard v rozhovoru nepotvrdil, už jen tyto spekulace vzbudily v herní komunitě vzrušení. Mezitím se Bethesda nadále soustředí na své současné projekty, včetně podpory Starfieldu pomocí DLC, udržování Falloutu 76 a rozšiřování The Elder Scrolls Online.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *