Far Cry 5 – NOVINKY – Dočkáme se westernu ze středozápadu?

Série Far Cry je tu s námi opravdu dlouho. Vsadím se, že jen tak nenajdete lepší first person open world akci, jakou je právě Far Cry. Nejednomu fanouškovi série muselo být jasné, že prapodivným návratem do minulosti v posledním díle s přídomkem Primal série nekončí a že tento neuvěřitelný důl na zlaťáky bude fungovat dál. Tím hlavním tajemstvím bylo ale zasazení, tedy kde se děj hry bude odehrávat. Už jsme tu měli několikrát zajímavý fiktivní ostrov v Pacifiku, africké Savany, Himaláje a dokonce i starý kontinent – zrovna na mysli mám pravěké Slovensko z Far Cry Primal. Všichni si ale po posledním díle Primal uvědomili, že Far Cry bez výbuchů a střelných zbraní tato série zkrátka nefunguje. A právě proto se Ubisoft vrací s Far Cry 5 ke kořenům. Čeká nás tedy pouť do Spojených států amerických!

Vývojáři uvolnili na svých stránkách hned čtveřici hraných videí, nikoliv tedy v in-game enginu, která mají prozrazovat, jak to bude ve světě nového Far Cry vypadat. Skutečná předloha pro Hope County (jak se bude městečko z nového Far Cry 5 jmenovat) má být periferie státu Montana na středozápadě USA. Umístění může evokovat například tušení, že Far Cry 5 bude western, což by tedy rozhodně nebylo od věci a jistě by to korespondovalo s tím, kam se chce Ubisoft se sérií ubírat; navíc jsme potěšeni, že nás příští díl Far Cry nezasadí do role dinosaura nebo středověkého kopíníka; když tu byl pravěk, může už být cokoliv.

Největším problémem je současný pocit nevědomosti, nevíme tedy ani jak bude hra vypadat, nevíme nic o příběhu a tudíž ani o hlavní postavě. Nicméně víme, kdy se tyto záležitosti s největší pravděpodobností dozvíme. Far Cry 5 bude představeno 26. května, tudíž dávno před monstrózní herní show E3, která nás (snad) potěší v červnu. Ať už nejnovější Far Cry dopadne jakkoliv, rozhodně se bude na co těšit, o tom jsme se již přesvědčili u minulých dílů série.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *